W dzisiejszych czasach jest ogromna konkurencja w usługach. Powinniśmy wiedzieć, jak się wyróżnić.
Trudno byłoby w obecnych czasach wyobrazić sobie nasz świat bez szeroko rozumianych usług.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Schemat którędy ucieka ciepło z budynku

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Obecny wiek opiera się na tym sektorze na pewno bardziej aniżeli na przemyśle. Wiek XX był czasem przemysłu, a wiek XXI jest czasem usług oraz szeroko pojmowanej cyfryzacji. Jeżeli przykładowo jesteśmy zatrudnieni w biurze turystycznym, to będą to usługi.

Czekasz na następny wpis? Chcę powiadomić Cię, że autorska strona jest już gotowa. W takim razie zachęcam do lektury.

To samo dotyczy sprzątaczek, ale też adwokatów, trenerów osobistych czy manikiurzystek. Możemy jeszcze napomknąć o usługach designerskich, hotelarskich i restauracyjnych. Spektrum jest doprawdy spore. Można byłoby zaryzykować i stwierdzić, że każdy, kto ma bezpośrednio do czynienia z klientem, pracuje w sektorze usług. Wobec tego niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy i doświadczenia, musimy zdawać sobie sprawę z kilku podstawowych kwestii. Po pierwsze za każdym razem należy być dla klienta miłym i powinniśmy się uśmiechać. Na rynku istnieje spora konkurencja. Jeśli będziemy dla klienta nieprzyjemnie i nie daj Boże będziemy się wykłócać, to prawdopodobnie ten wybierze się do konkurencji. Ale to nie wszystko. Dodatkowo może opowiedzieć o tym incydencie swym bliskim, którzy również mają znajomych.

Najistotniejsze jest więc to, by unikać złego PR-u. Zawsze bądźmy mili i uśmiechnięci, a wszystkie sporne kwestie starajmy się załagodzić. Prócz tego w usługach musimy również mieć ładną prezencję i miły charakter.
Każdy, kto pracuje w usługach, jest świadom tego, jak ważne jest zdobycie klienta i odpowiednie do niego podejście
Tagi: