Lombardy to intratny interes. Przyzna to każdy, kto prowadzi własny.
Kiedyś prowadzenie lombardu było niezwykle łatwe. Ostatnio przepisy się zmieniły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Od 2016 roku wszystkie pożyczki przyznawane pod zastaw traktowane są przez ustawodawcę tak jak działalność banków. Z tego powodu każdy lombard w obecnych czasach musi przemianować się w spółkę, która będzie posiadała dosyć duży minimalny kapitał zakładowy. To zazwyczaj utrudnia zadanie nowym, którzy dopiero co chcieliby wejść w ten świat. Jednakże pomimo początkowych schodów, takiego typu biznes daje fantastyczne zyski. Musimy pamiętać, że w lombardzie muszą panować uczciwe zasady. Na każdą przyniesioną pod zastaw rzecz, musimy przygotować umowę. W lombardach ludzie najczęściej zastawiają smartfony, laptopy, ale także złoto. Jest tego oczywiście znacznie więcej. Istotny jest też wybór miejsca.

Szukasz dodatkowych materiałów na opisywany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej (https://eshop.pronar.com.pl/knipex) a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Zazwyczaj sporym wzięciem cieszą się takie miejsca jak na przykład ulice wokół dworca kolejowego. Trzeba celować w taką dzielnicę, gdzie żyje dużo niezbyt bogatych ludzi. Istotne jest też to, żeby nasi pracownicy przeszli kurs rzeczoznawcy. Wówczas nikt nie będzie w stanie ich oszukać i wcisnąć tandetną podróbkę. Dzięki temu zredukujemy straty do minimum. Prawda, taki kurs jest płatny, ale będzie to dobra inwestycja w pracownika i jego rozwój.

Pamiętajmy, że prowadzenie lombardu nie bywa tak proste, jak mogłoby się zdawać. Na dodatek trzeba uczciwie zarządzać interesem, żeby nie wplątać się w jakieś bezsensowne kłopoty.
Założenie lombardu jest mądrym sposobem na własny biznes
Tagi: