Ochoczo przygotowujemy wyborne potrawy jak też desery z jabłek – są to niedrogie owoce, które są idealną bazą dla bardzo wielu przepisów. Mogą być zarówno składnikiem potraw obiadowych, jak także ciast i innych słodkości!

sprzedaż jabłek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

zabawki
Sezon na jabłka jest całkiem długi, natomiast poprawnie przechowywane owoce mogą być przepyszne także w zimie. Prawdopodobnie najbardziej popularnym jabłkowym rarytasem jest szarlotka, którą wbrew pozorom możesz przyrządzić na wiele rozmaitych metod. Nasz wybraniec to prędka szarlotka na biszkoptach. Z jabłuszek warto również przygotowywać przetwory – dżemy i musy. Te owoce świetnie sprawdzą się jako podstawa dań obiadowych, dobrze komponują się ze smakiem wielu mięs, a także jako dodatek do naleśników. Skosztuj też koniecznie jabłuszek grillowanych jak też omletu z jabłkami. Każdy producent owoców posiada w swojej ofercie co najmniej kilka odmian jabłuszek. Posmakuj każdej po czym wybierz swój ulubiony smak! Wszystkie owoce nadają się także do konsumpcji na surowo, acz nie wszystkie są tak samo wyśmienite – najlepsze są rodzaje deserowe dla przykładu ‚Golden Delicious’, ‚Oliwka Żółta’.

Poszukujesz szczegółowych informacji, aby poszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zapraszamy do nowego tekstu. Znajdziesz go na portalu (http://www.kabus.pl/) pod linkiem.

Niektóre jabłuszka wykorzystuje się w lecie i konsumuje zaraz po zbiorach (rodzaje letnie, np. ‚Oliwka Inflancka’), na inne trzeba zaczekać trochę dłużej, gdyż pełnię dojrzałości osiągają w przechowalni (rodzaje jesienne oraz zimowe na przykład ‚Cortland’).

Jeśli chodzi o sprzedaż jabłek kupimy je praktycznie w każdym markecie spożywczym a na pewno w warzywniaku. Owoce możesz wykorzystywać również na rozmaite sposoby .

Na słodko możemy je przyrządzić w postaci świetnej szarlotki (dla przykładu ‚Antonówka’), placków z jabłkami, jabłek w cieście francuskim, owsianki z jabłkami oraz rodzynkami, tarty jabłkowej.
Co można przyrządzić z jabłuszek?
Tagi: