USG kolana to ogólnie stosowane badanie, które zezwala na prawidłową diagnostykę chorób zwyrodnieniowych, kontuzji zachodzących w okolicy kolana czy też chorób reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 zł.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, zatem badanie ultrasonograficzne, wykonuje się relatywnie często, gdyż staw kolanowy to największy i w najwyższym stopniu złożony staw u osoby ludzkiej, jest także bardzo narażony na różnorodnego rodzaju kontuzje, przede wszystkim więzadeł czy łękotki. Konstrukcja stawu kolanowego łączącego kość udową z kością piszczelowa, zezwala na podtrzymywanie masy ciała oraz ułatwia przenoszenie siły i mocy wymaganych do wykonywania dużej ilości prac fizycznych, czyli wstawania, spacerów, podnoszenia, biegania czy przenoszenia ciężkich przedmiotów lub WChodzenia albo schodzenia po schodach. Równocześnie kolano jest niezwykle narażone na skręcenia, oddziaływanie sił bocznych czy też naciągnięcie.

W sprawie takiej jak USG kolana Kraków jest miastem, w którym znajdziesz doskonałych specjalistów, którzy z przyjemnością dopomogą Ci przy tej czynności. To badanie jest niezwykle znaną sposobnością diagnostyczną, która przeprowadzana jest od dawna oraz wykorzystuje cechy fal ultradźwiękowych do uzyskania wewnętrznego obrazu kolana. Bardzo często jest również uzupełniana odmiennymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (RTG czy też rezonansem magnetycznym), co zezwala na bardzo precyzyjną diagnostykę dolegliwości zwyrodnieniowych, reumatoidalnych lub różnorodnego typu przypadłości powstałych w okolicy stawu kolanowego.

Takie badanie ultrasonograficzne kolana umożliwia precyzyjną ocenę jamy stawu kolanowego oraz podkolanowego, kaletki, kłykci kości udowej, więzadła, ścięgna czy też łękotki. W porównaniu do ogólnie wykorzystywanych dawniej zdjęć RTG, USG kolana zezwala zobrazować nade wszystko tkanki miękkie oraz budowę okołostawową.
W jakiej sytuacji przeprowadza się USG kolana?
Tagi: