Kilka lat temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, żeby ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Każda mama powie, że pierwszy rok smyka jest kluczowy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to czas, gdy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi jedynie o mleko i przebieranie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swoim skarbie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło biuro podatkowo-księgowe konin a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, by być świadomą tego, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego szkraba. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie może być także niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało która kobieta w obecnych czasach zarabia najmniejszą krajową. Ponadto niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można też liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.
Przyjście na świat smyka to cudny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego
Tagi: