Konkurencja w każdej dziedzinie przemysłu jest tak duża, że powinniśmy podwoić swoje wysiłki w zabieganiu o miłe relacje z klientami.
O wiele łatwiej pracuje się z ludźmi, których znamy.

kable

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Starają się wówczas obydwie strony, by wszystko w relacjach biznesowych wyglądało jak najlepiej. Taki dobry poziom obsługi klientów wynika z marketingu związków. Inaczej nazywamy to marketingiem relacji. Różni się on tym od normalnego, że działa w obie strony. Nie jest wyłącznie formą promocji spółki. Chodzi o lepsze nawiązanie kontaktu z przedstawicielem danej firmy. Bierze się to z troski o dobro klienta oraz aby był zadowolony z naszych usług. W dzisiejszych czasach woli się ten typ marketingu, ponieważ jest on o wiele bardziej sprawny. Owszem, trzeba poświęcić wtedy sporo czasu, ponieważ nić biznesowej znajomości należy zacieśniać, a następnie o nią dbać, ale wydaje się być o wiele bardziej opłacalny dla naszych zysków. W dziale marketingu ciężko obecnie spotkać już pracowników, którzy nie znają swych partnerów biznesowych po imieniu. Czasy anonimowości odeszły już do lamusa.

Jeżeli intryguje Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz oprócz tego inny tak samo absorbujący news brutto netto kalkulator.

Do klienta należy telefonować, porozmawiać, spytać, gdzie ostatnio spędził urlop i dopiero później przejść do sprawy. Musimy także umieć wyczuć, na jak dużą zażyłość możemy sobie z klientami pozwolić.

Zatem działania w dziale marketingu to dziś pewnego rodzaju praca z psychologią w tle. To niezwykle ciekawe zajęcie. Marketing relacji stosuje się z reguły w małych i dużych spółkach.
W obecnych czasach masa firm koncentruje się na nawiązaniu najlepszych kontaktów ze swoimi firmami oraz kontrahentami
Tagi: