Ażeby móc być agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są potrzebne żadne studia. Wypływa to z tego, że nie ma konkretnych studiów dla osób, które fantazjują o takim zawodzie.

By móc sprzedawać polisy wystarczy odbyć bezproblemowo rozmowę kwalifikacyjną w jakiejś z agencji ubezpieczeniowych. Istotne jest to, aby posiadać odbytą przynajmniej szkołę średnią lub nawet studia – tego zwykle wymagają pracodawcy poszukujący agentów dla swej firmy. By móc wykonywać pracę w owym fachu, należy przejść szkolenia na agenta ubezpieczeniowego proponowane przez firmę ubezpieczeniową. Szkolą one z technik sprzedaży konkretnych produktów oraz postępowania z klientem. Aspirant na agenta winien wyglądać schludnie, elegancko, wzbudzać ufność swą postawą, a także mówić oraz wyglądać w najwyższym stopniu profesjonalnie. To klucz do powodzenia agentów ubezpieczeniowych.
szkolenia na agenta ubezpieczeniowego

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Praca agenta ubezpieczeniowego polega ogólnie mówiąc na sprzedaży pakietów ubezpieczeń konkretnej firmy zainteresowanym osobom. W większości wypadków jadą oni na umówione przedtem telefonicznie spotkania do mieszkania interesanta i tam przedstawiają mu swą ofertę w jak w największym stopniu pomyślnym świetle – praca ubezpieczenia. Przedstawiciele są upoważnieni przez firmę ubezpieczeniową do podpisywania umów ze swymi klientami, jednak nie biorą oni od nich żadnych pieniędzy. W momencie podpisania przez klienta umowy, agent przestaje się z nim kontaktować, natomiast pozostałe obowiązki przejmuje jednostka ubezpieczeniowa – skocz do
Zazwyczaj jako przedstawiciele pracują jednostki młode, dyspozycyjne, często z prywatnym autem. Zdarza się, że jest to ich pierwsza albo jedna z pierwszych robota. Dzięki temu zdobywają oni praktykę w pracy z klientami. Wymagana jest także niekaralność, a często też założenie działalności gospodarczej .

Agent zarabia przeważnie prowizyjnie, czyli dostaje pewien odsetek od sumy ubezpieczenia, którą co miesiąc wpłaca jego klient. Ażeby znaleźć taką pracę napisz w wyszukiwarce praca ubezpieczenia.
Agent ubezpieczeniowy – płace, opinie oraz komentarze
Tagi: