Postęp jaki obserwujemy w ostatnich latach sprawia, iż jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od technologi. W niemalże każdej dziedzinie naszego życia stykamy się z oprogramowaniem, z komputerami czy też smartphonami. Wszystko to pociąga ze sobą wciąż rosnące zapotrzebowanie na nowych specjalistów w sektorze IT. W dalszym ciągu potrzebni są deweloperzy, architekci oprogramowania lecz również i specjaliści od jakości.

Przyjęło się

okno programisty

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

, iż kariera testera oprogramowania to najkrótsza oraz najłatwiejsza droga ażeby dostać się do krainy najnowszych technologii. Ogólnie mówiąc ażeby zostać inżynierem jakości nie trzeba studiować na politechnice. Niejednokrotnie firmy zatrudniają na te wakaty osoby bez kierunkowego wykształcenia lecz z właściwymi umiejętnościami. W każdym razie, zanim postanowimy obrać tę ścieżkę w rozwoju naszej kariery należy zagłębić się w temat oraz zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście ta praca jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli jesteśmy niestrudzeni, wytrwali, skupieni na detalach oraz posiadamy smykałkę techniczną to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Dodatkowo musimy swobodnie posługiwać się komputerem, znać podstawy wiedzy informatycznej, zapoznać się z bazowymi dokumentami z zakresu jakości oprogramowania. Jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia, to warto wtedy pomyśleć o stażu w danym przedsiębiorstwie

programiści

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

.

Kiedy będziemy poszukiwać zatrudnienia w tej profesji i wpiszemy w Google: “tester oprogramowania praca”, spostrzeżemy, że perspektywa możliwości znalezienia istotnie interesującego nas przedsięwzięcia w firmie IT jest ogromna. Obecnie nie brakuje propozycji dla testerów oprogramowania – aktualna oferta pracy dla testera oprogramowania.link bezpłatny program pit 2019 bezpłatny program pit 2019Tym bardziej, iż firmy zdają sobie sprawę jak ważna jest jakość w IT. Przede wszystkim w kontekście tworzenia aplikacji dla sektorów finansowych, bankowych czy też dla sektora zdrowotnego.

Opłaca zapisać się na kurs przygotowawczy i podejść do egzaminu ISTQB. Jeśli nam się uda to możemy dostać certyfikat, jaki jest akceptowany przez wiele krajów na świecie. Jest to zaświadczenie o posiadaniu umiejętności z zakresu testowania na poziomie bazowym. Warto także ciągle śledzić wyniki w Internecie dla zapytań: “tester oprogramowani praca” (znajdź to) ażeby być na bieżąco z rynkiem zatrudnienia, który czasem jest w stanie przedstawić nam coś ciekawego.

Zostań testerem oprogramowania, czyli szansa na karierę w IT. Zwróć uwagę, o czym należy wiedzieć?
Tagi: