Na wakacje nasze dzieci czekają z tęsknotą przez cały okres szkolny. Wytrwale spełniają swoje powszednie obowiązki. Robią zadania domowe, piszą trudne klasówki, zdają testy i próbują się porządnie zachowywać. W domu również starają się nam pomóc. Dwa miesiące absolutnej swobody z pewnością im się należą. Warto jednak postarać się o to, aby ten wolny czas był dobrze wykorzystany. Nie dopuśćmy do takiej sytuacji, kiedy nasze dziecko tkwi okrągły dzień przed komputerem. Oczywiście, w obecnych czasach zupełne odizolowanie od tego urządzenia jest niemożliwe, ale powinniśmy ten proces kontrolować.

autobus niebieski

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Duże problemy w tym temacie posiadają rodziny, które funkcjonują w wielkich miejscowościach. Dzieciaki nie mają dla siebie innych pomysłów, jak jedynie bezmyślne gapienie się w monitor. My powinniśmy zaprezentować naszym pociechom, że istnieją pozostałe, o wiele przyjemniejsze sposoby na spędzenie wakacji. To prawda, że dzieciaki, które mieszkają na wsi mają większą przestrzeń do zabawy. Ale większe miasta to z kolei bardziej rozwinięta propozycja kulturalna dla dzieci. Stąd też sprawdźmy, jakie letnie warsztaty odbywają się w naszym mieście. Mnóstwo rejonów oferuje swoim mieszkańcom półkolonie – Strona główna. Są to warsztaty dla wszystkich dzieciaków, które z jakichś przyczyn nie mogą nigdzie wyjechać na wakacje. Pod opieką kompetentnych nauczycieli nasze latorośle są w stanie brać udział w rozmaitych rozwojowych spotkaniach, a także świetnie spędzić wakacje z rówieśnikami.

Również sami możemy sprawić dzieciom radochę i wziąć je na wycieczkę w któreś interesujące miejsce. Na szczęście Polska obfituje w wiele zabytkowych miejscowości, które warto zobaczyć. Rozejrzyjmy się, jakie firmy w naszym mieście oferują wynajem busów. Wówczas możemy zaplanować osiedlową wycieczkę albo wziąć wszystkich znajomych.


Wyświetl większą mapę

Autokary Kraków nie są takie kosztowne, a kiedy rozdzielimy się opłatami z pozostałymi rodzicami, wyjdzie dużo taniej. Ciekawą ofertę można znaleźć więcej wskazówek. Tego typu wyprawa to ogromna frajda dla naszych pociech. Warto sprawić im taką radość. Sami zapewne też miło spędzimy czas w taki sposób.

Pomysły na okres wakacyjny. Jak zorganizować idealny czas młodzieży
Tagi: