Olbrzymie segregatory, w których obecne w dziale księgowym pracownice przechowują setki, jeżeli nie tysiące archiwalnych faktur na szczęście przechodzą powoli w zapomnienie.
Jest tak dlatego, że postęp technologii, jaki zachodzi aktualnie na naszych oczach zezwala nam do produkowanie urządzeń, które w niezwykły sposób powodują, że wykonywanie codziennych czynności okazuje się łatwiejsze i bardziej przyjemne.

odnośnik do strony

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu jednym z tak zwanych urządzeń peryferyjnych, jakie można by podłączyć do np. laptopa jest skaner, dzięki jakiemu można by prędko niejako „przenieść” zawartość każdej kartki do komputera.

Podoba Ci się taki materiał? Jeśli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość informacja, że analogiczny tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz portal (https://www.bscav.eu/realizacja-webinarow/).

Zakres wykorzystania tej techniki jest olbrzymi, przy czym w opisywanym tutaj kontekście czynności o nazwie digitalizacja faktur, sposób ten może przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów prowadzenia księgowości. Technikę elektronicznego rozpoznawania liter można by użyć, aby mieć dostęp do elektronicznego archiwum dokumentacji.

firma

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com

Aby było to możliwe, na komputerze, do jakiego podłączony jest skaner, powinno być ponadto zainstalowane oprogramowanie rozpoznające pismo ręczne, jak i maszynowe. W ten sposób nie ma już konieczności ręcznego wprowadzania tekstu do komputera, poza tym w ten sposób nie przenieślibyśmy żadnych podpisów czy pieczątek. Naturalnie można by w taki sposób przechowywać nie tylko faktury, lecz również wszystkie pozostałe archiwalne dokumenty.

Powinni to wykonywać jedynie specjaliści, gdyż w przypadku starych dokumentów, należy niezwykle troszczyć się o zachowanie ostrożności. Należałoby także powiedzieć, że digitalizacja faktur pozwala na zredukowanie kosztów archiwizowania nawet do 50 procent.
Co to jest OCR oraz jak ta technologia może przyczyniać się do dużej redukcji kosztów utrzymania księgowości?
Tagi: