Dla żadnej osoby nie jest tajemnicą fakt, że trasy, po jakich każdego dnia się poruszamy powinny być trochę lepszej jakości. Wszystkie dziury czy też koleiny niezwykle niekorzystnie wpływają nie tylko na stan podwozia naszych pojazdów, ale także po prostu na nasze nerwy.

Na szczęście aktualnie można już stosować Asfalt modyfikowany przykładowo polimerami, jaki jest tworzywem kompozytowym. Produkuje się go na podstawie asfaltu ponaftowego i wykorzystuje do budowy oraz remontów ulic czy też lotnisk. Podstawową różnicą w stosunku do asfaltów zwykłych jest o wiele szerszy przedział temperatur, w jakich może być używany czy o wiele większa elastyczność. Wspomniany asfalt przewozi się specjalnymi ciężarówkami, poza tym producent umożliwia także transport w opakowaniach metalowych. Wytwarza się go bądź to w rafinerii, albo wprost na placu budowy (jednak blisko fabryki mas bitumicznych). Są one wyposażone w bardzo dokładny system odmierzania bitumu, a cały proces jest całkowicie zautomatyzowany.
samochód

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak polimery to nie wyłączne składniki, jakie mogą wzbogacać tego typu rodzaj lepiszcza. Na rynku dostępne są także asfalty modyfikowane gumą. Wywodzi się ona z przetworzonych opon samochodowych. Zastosowanie tego typu rozwiązania bardzo przedłuża wytrzymałość jezdni. Kolejną zaletą takiej mieszanki jest bezpieczeństwo i komfort jazdy – wspomniany asfalt modyfikowany gumą jest o wiele cichszy niż asfalt tradycyjny.

Jest tak dlatego, że kluczowym powodem powstawania hałasu jest styczność koła z szosą.

Zagadujecie nas często o naszą nową stronę. Oto ona. Należy kliknąć w poniższy link i można zobaczyć tam następne zajmujące posty.

Następna zaleta to odporność na powstawanie kolein i na niskie oraz duże temperatury.

Czym asfalt przekształcany polimerami różni się od tego zwyczajnego?
Tagi: