Nie każda osoba wie, że tak popularne z naszych ulic asfalty znajdują wiele bardziej szerokie zastosowanie niż tylko pokrywanie powierzchni naszych szos. W praktyce oprócz zastosowań takich jak konstrukcja i konserwacja szos, dzięki swojej sprężystości oraz cechom uszczelniającym, taki rodzaj nawierzchni jest wykorzystywany w wielu różnych branżach gospodarki.
Przykładowo asfalty przemysłowe mogą być stosowane przy konstrukcji wodoodpornych membran czy zbiorników wodnych.

Potrafią zostać również użyte przy konstrukcji zbiorników na odpady, przy tworzeniu dywanów gospodarczych lub do izolacji przykładowo dźwiękowej lub do klejenia. Należałoby wspomnieć, że tzw. asfalty utlenione otrzymywane są w wyniku specjalistycznego przetwarzania resztek po destylacji ropy naftowej.

Na prezentowanej stronie opublikowano warte zainteresowania zagadnienia, jednak zobacz też dodatkowe tematyczne wątki, gdyż one również na pewno Cię zainteresują.

Znajdują swoje wykorzystane zazwyczaj jako surowiec do produkcji materiałów do wykonywania powłok izolacji przeciwwilgociowych oraz przeciw wodnych w budownictwie kubaturowym oraz inżynieryjnym.

asfalty przemysłowe

Autor: superblogme
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, takie asfalty przemysłowe nie muszą mieć postaci wylanej na nawierzchnię masy. Taki surowiec może zostać stworzony w postaci mniejszych płytek, które można by użyć do osłony dachów. Mogą być one wytwarzane z gorących ciekłych bituminów poprzez wpompowywanie tlenu w znacznych temperaturach.

Charakteryzują się dużą odpornością na działanie znacznych temperatur przy dużej wytrzymałości na tworzenie się rys w małych temperaturach i idealnie może nadawać się jako materiał uszczelniający.

Masz zamiar bliżej poznać przedstawiony tu temat? Jeżeli tak, zobacz szczegóły podobnych tekstów. One również omawiają tę sprawę.

Należałoby jednak mieć na uwadze, aby przy ewentualnym gaszeniu pożaru na takich elementach, stosować wyznaczone środki.

W jaki sposób są tworzone asfalty przemysłowe oraz w jakim miejscu mają swoje zastosowanie?
Tagi: