dość często wydaje nam się, że robota przy dzieciakach nie bywa aż tak mocno trudna – w szczególności jeżeli zarazem będziemy mogli po oglądać jakieś interesujące albo malownicze miejsca.

informacje

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jednakże najczęściej okazuje się w ogóle nie tak kolorowa, jak to się na samym początku wydawało – najbardziej częstym przykładem takiego obrotu spraw jest zajęcie wychowawcy kolonii, który to jak to się okazuje przy bliższym zapoznaniu, jest zajęciem dla osób bardzo „twardych”. Dlaczego? Za chwilę się tego wszystkiego dowiesz!
menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
wychowawca kolonijny

Autor: BP
Jak to można zauważyć po naszym wstępie, zajęcie wychowawcy na koloniach, wcale nie bywa pracą „usłaną różami”. Bardzo wielu spośród nas samych zdaje się (szczególnie kiedy jest się bardzo młodym, w okolicy najczęściej dwudziestu lat), iż skoro jeszcze nie tak dawno było się nastolatkiem lub bardzo dobrze pamięta się, jak to wtedy było – to z łatwością poradzimy sobie jako wychowawcy grupki składającej się z dorastających młodych ludzi. Tak naprawdę jednak w większości wypadków nasze „plany” zostają po obracane o 180 stopni i zanim się zorientujemy, zostajemy wręcz „zjedzeni” przez napomkniętą grupę i nie potrafimy w żaden sposób na tą grupkę wpłynąć.http://eena.pl/ eena.plJest to spowodowane najczęściej faktem, że młodzież w dosłownie każdym pokoleniu jest inna, dużo jest zależne też od ich wychowania.

Wychowawca kolonijny jak widać winien być osobą o dosłownie stalowych nerwach i posiadać wewnątrz siebie „to coś” co nie spowoduje, iż w oczach nastolatków zostanie się „kozłem ofiarnym”, tylko zostanie się autorytetem, którego będą słuchać.

Zobacz koniecznie ten wpis z witryny (https://zdrowie-legionowo.pl/) prezentującego zbliżone artykuły, ponieważ on na pewno także jest warty Twojej uwagi.

Aby zostać takiego typu wychowawcą wcale nie musimy się niewiarygodnie dużo uczyć – wystarczy porządne przeszkolenie najwspanialej zakończone dyplomem.

Wychowawca na koloniach. Poszukujesz łatwej roboty? Ta nie jest przeznaczona dla każdego!
Tagi: