Czy treningi w domu mają sens? Czy możemy otrzymać tak dobre efekty, jak w czasie ćwiczeń z trenerem osobistym?
Jeżeli zastanawiasz się, czy wskazane jest realizować treningi w mieszkaniu, czy też lepiej kupić karnet na siłownię, dowiedz się o wadach a także zaletach domowych ćwiczeń i samodzielnie podejmij decyzję, w którym miejscu preferujesz ćwiczyć.

Ogólne rezultaty treningu w najogromniejszym stopniu będą zależały od tego, czy ćwiczenia na jakie się zdecydujesz są dobrane do twoich wymogów, stanu zdrowia oraz wytrzymałości, nie zaś od miejsca treningów. Są jednak konkretne dowody przemawiające za oraz przeciw ćwiczeniom w domku.
Przemysłowe osuszanie powietrza

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
NVIDIA i HP stworzyły nową formę stacji roboczych

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Wykonując trening w domku, szczędzisz na comiesięcznych karnetach na siłownię. Inwestujesz tylko w konieczny sprzęt, lecz przyrządy oraz akcesoria możesz nabywać pomału. Nie musisz również wydawać pieniążków na maszyny do treningów – częstokroć wystarczy skakanka, hantelki albo taśmy. Cena takiego zestawu to mniej więcej równowartość miesięcznego karnetu na fitness.

Ten wpis ma fascynujące informacje na omawiany temat – jeżeli masz chęć uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę modele odlewnicze, która opisuje podobne problemy.

Czas, który musiałabyś poświęcić na dojście do klubu fitness, wykorzystujesz na trenowanie. Może się okazać, że szczędzisz nawet 2 godziny dziennie. A to już bardzo dużo dodatkowego czasu na inne rozkosze. Trenujesz wówczas, gdy ci odpowiada. Dla wielu ludzi jest to kluczowa zaleta ćwiczeń w domku. Szczególnie cenią ją osoby pracujące do późna oraz rodzice malutkich dzieci, którzy w ogromnym stopniu są uzależnieni od planu dnia swych maluchów.

Jednakże to, co dla jednych jest ogromną zaletą, dla pozostałych może być poważną przeszkodą – nierzadko trudniej się zmotywować do ćwiczeń w pojedynkę, niż na zaaranżowanych zajęciach.
Minusy oraz atuty domowego treningu
Tagi: