Jeżeli jesteś biznesmenem, który zamierza proponować swym klientom wyłącznie najnowsze świadczenia, to idealnym pomysłem byłoby zaczęcie współpracy bezpośrednio z naukowcami.

Flaga Unii Europejskiej
Tutaj warto dodać, że istnieją już rozwiązania stworzone dla tego typu osób.
Miejsce, w jakim napotyka się biznes oraz nauka to m.in. park technologiczno badawczy. Jest to miejsce, które z wyglądu może przypominać niewielkie przyjemne miasteczko, gdyż można w tamtym miejscu wyszukać parę budynków i spokojne zieleńce, gdzie można by spokojnie przemyśleć wiadomości oraz skonsultować się z przykładowo naukowcem w sprawie bieżącego projektu. Odmienna nazwa tego typu miejsca to technopark. Jest w tamtym miejscu również odpowiednia infrastruktura, dzięki której można by przykładowo pokazywać nowe technologie większej liczbie odbiorców.
W Polsce działa wiele takich parków, m.in. w Poznaniu, Legnicy, Toruniu czy we Wrocławiu.

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie ciekawy i masz chęć poznać więcej danych na ten temat, to została opublikowana pomocna strona (https://www.pap.pl/mediaroom/869455,ulga-od-dlugu-zawiera-kolejne-porozumienia-z-wierzycielami-swoich-klientow.html), którą warto zobaczyć.

Są także połączenia funkcyjne oraz służbowe między parkami naukowymi oraz technologicznymi. Dobrym przykładem takiego parku mogłyby być: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Technopark Gliwice czy choćby najbardziej wiekowy rodzimy park – Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Usługi oferowane przez takie parki to pełny zakres wsparcia „miękkiego”, tego typu jak szkolenia i podstawowe poradnictwo, oraz specjalistyczne rady dotyczące finansów, litery prawa, reklamy oraz kwestii kierowania działalności gospodarczej.

Propozycja parków zawiera również wsparcie infrastrukturalne, dostęp do sprzętów serwisowych, pomoc finansową oraz pośrednictwo pożyczkowe. Dla małych i średnich zakładów istotnym walorem parków technologicznych jest ich współpraca z instytucjami naukowymi oraz możliwość przesyłu technologii do biznesu.
Czym jest park technologiczno badawczy oraz jaką ma ofertę dla różnych biznesmenów?
Tagi: