Zdrowie jest najcenniejszym podarunkiem. Powinniśmy je szanować i troszczyć się o nie bez względu na wszystko. Czasem jednak zdarzają się zdarzenia, kiedy jesteśmy całkowicie zdani na łaskę innych.
Nikt z nas nie lubi stanów chorobowych.

sanitariusz

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże, gdy już zainfekują nas bakterie, obligatoryjnie udajemy się do lekarza. Z przychodniami kojarzą nam się przede wszystkim lekarze. Aczkolwiek, nie powinniśmy zapominać, iż oprócz nich w placówkach zdrowia pracują także inni wykwalifikowani pracownicy. Jednym z nich jest na przykład sanitariusz. Jego funkcja wiąże się z wieloma zadaniami, bez których ani jeden szpital nie może się obejść.

Poznaj ten portal (https://sisoft.pl/analiza-bezpieczenstwa/), gdyż on z pewnością też Cię niezwykle zaciekawi. Opisuje on zbliżoną tematykę, więc nie wahaj się i kliknij tu!

Sanitariusz jest zależny bezpośrednio od lekarza prowadzącego, realizuje jego zlecenia oraz w różnorodnych zdarzeniach towarzyszy pacjentowi. Opiekuje się próbkami krwi, transportuje rekonwalescentów na kontrole medyczne i zabiegi, a także – zależnie od stanowiska – dba o czystość sal szpitalnych. Sanitariusz to przeważnie osoba bardzo oddana pacjentom. Pomimo że w licznych przypadkach niedoceniany, charakteryzuje się roztropnością oraz godną podziwu chęcią niesienia wsparcia chorym. Jest swoistym aniołem, który niejednokrotnie na szpitalnych korytarzach udziela pomocy nie oczekując oklasków.

polecane źródło

Autor: Catherine Oakley
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas nie pamięta sanitariuszy po zakończonym leczeniu szpitalnym.

Jednak niemal codziennie podejmują się oni bardzo ciężkich zadań. Nie zapominajmy o tym, ponieważ nasz powrót do zdrowia w dużym stopniu zależy także od ich pracy.
Hospitalizacyjni aniołowie – czyli na kogo, oprócz lekarzy, możemy liczyć w najtrudniejszych chwilach
Tagi: