Poliwęglan to obecnie niewątpliwie jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych materiałów w budowlance. Swą ogromną popularność zawdzięcza głównie niskiej cenie, a równocześnie szerokiemu wachlarzowi zastosowań i ogromną odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy zniekształcenia.
Zalety poliwęglanu

Najczęściej obecnie używany jest na pewno poliwęglan bezbarwny, który z wielkim powodzeniem w ogromnej liczbie przypadków jest w stanie zastąpić kosztowne i nieodporne na zniszczenia szkło. Poliwęglan bezbarwny jest, jak sama nazwa wskazuje, bezbarwny, zatem w zasadzie całkowicie bezbarwny i przejrzysty. Z tego powodu często wykorzystywany jest jako surowiec do tworzenia różnego rodzaju szklarni lub wiat na tarasach. Poliwęglan (zobacz: poliwęglan lity) równocześnie, zależnie od metody produkcji, jest nawet 200 – 300 razy bardziej odporny na uszkodzenia niż szkło. To bez wątpienia sprawia, że jest tak często wykorzystywany.
kominy
Stosowanie na zewnątrz

Jak już wspomnieliśmy, poliwęglan bezbarwny zazwyczaj używany jest na zewnątrz – zarówno do użytku domowego jak i w wielkich fabrykach. poliwęglan lity – na stronie-> zobaczysz – bez wątpienia najczęściej wykorzystywany jest do budowania większych lub mniejszych szklarni, gdyż odpowiednio dobrany do potrzeb poliwęglan bezbarwny może stworzyć wręcz idealne warunki dla roślin czy kwiatów hodowanych we wnętrzu szklarni.

Dodatkowo poliwęglan często wykorzystywany jest do stworzenia zadaszenia na tarasie czy na werandach, gdzie sprawdzi się znakomicie. Równocześnie warto wspomnieć, że poliwęglan bezbarwny zwykle pokryty jest jeszcze warstwą zabezpieczającą przed działaniem szkodliwych promieni UV na skórę ludzką znajdującego się w środku.
Wykorzystanie poliwęglanu w budownictwie to ogrom interesujących zastosowań
Tagi: