Panuje pogląd, iż w Polsce mamy ogromne bezrobocie i trudno znaleźć pracę. Naturalnie, nikt nie twierdzi, iż pracę dostaje się od ręki i jest to proste jak bułka z masełkiem, jednak warto mieć świadomość, iż istnieje mnóstwo dziedzin, w których pracobiorcy są potrzebni i stale poszukiwani.
Od wielu już lat na polskim rynku poszukiwani są pracobiorcy fizyczni – tak ci mający stosowne kwalifikacje, jak również niewykwalifikowani.

wynagrodzenie

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Brak między innymi spawaczy, cieślów, operatorów wózków widłowych bądź tokarzy. Równie często spotkać możesz ogłoszenie operator maszyn potrzebny od zaraz. Coraz mniej mamy także np. kierowców. Jest tak głównie dlatego, iż wielu pracowników fizycznych wyjechało za granicę, bowiem choć miejsc pracy nie ubywa (a nawet przeciwnie) i z roku na rok coraz to sporzej osób mogłoby otrzymać pracę, to pobory i warunki zatrudnienia są w wielu sytuacjach niezmiennie na tym samym poziomie. Można więc przewidywać, że w wypadku pracowników fizycznych zapotrzebowanie nie zmniejszy się w ciągu najbliższych lat i będą to jedne z bardziej poszukiwanych zawodów. Zapotrzebowanie jest bowiem znacznie większe aniżeli ilość osób skorych do podjęcia pracy na owym stanowisku w naszej ojczyźnie.

Branża IT rozwija się w naszej ojczyźnie a także na świecie znakomicie, stąd też poszukiwani są nieomal wszyscy specjaliści, którzy posiadają umiejętności oraz wiedzę w owym obszarze. Poza tym przykładowo programiści są nie jedynie najbardziej poszukiwani, lecz również figurują jako jeden z najlepiej wynagradzanych zawodów.

Co interesujące, w wielu wypadkach przedsiębiorstwa oferują szereg szkoleń (rekomendujemy szkolenie: FranklinCovey efektywna komunikacja szkolenie) dla początkujących. Kolejną specjalizacją, jaka z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza, jest e-commerce, czyli sprzedaż, marketing a także rozprowadzanie artykułów i usług przez internet.
Najbardziej poszukiwane zawody
Tagi: