Plastik w dużej mierze przypadków bez wątpliwości nie jest zdrowy dla naszych organizmów – co do tego właściwie nikt z nas nie ma większych wątpliwości.

Równocześnie w dzisiejszym świecie praktycznie wszystko zapakowane jest w plastik – właściwie nie da się go uniknąć, warto więc wiedzieć, jakie rodzaje plastiku są bezpieczne dla naszego zdrowia i akurat je na co dzień wykorzystywać.
Oznaczenia opakowań
opakowania hdpe

Autor: Alexandre Ayih
Źródło: http://www.flickr.com

Każde opakowanie zrobione z plastiku powinno mieć właściwe oznaczenie (malowanie linii w magazynie) – PET, HDPE, LDPE czy PP i PS. Co konkretnie oznaczają? Oznakowań jest naprawdę sporo, jednakże powinniśmy do codziennego użytkowania szukać między innymi opakowań oznakowanych symbolem HDPE. Opakowania HDPE uważane są aktualnie za jedne z najbezpieczniejszych dla ludzkiego zdrowia, zatem korzystanie z nich na co dzień w kuchni na pewno nie przyniesie nam większych szkód.
Co dokładnie znaczy HDPE?
Jeśli zdecydujesz się na Kupno opakowania HDPE jako dla przykładu pojemnika na lunch do pracy, wtedy z pewnością będzie to dobry wybór. Opakowania HDPE zazwyczaj wykorzystywane są właśnie do przechowywania jedzenia – przykładowo produkuje się z nich przede wszystkim opakowania na mleko. Równocześnie ich ogromną zaletą jest fakt, że można je wykorzystywać powtórnie – większość opakowań z plastiku bowiem kompletnie się do tego nie nada. Opakowania HDPE są zatem stać się podstawowymi opakowaniami jeżeli chodzi o przechowywanie jedzenia w lodówce lub lunchboxy na jedzenie do pracy.

Opakowania HDPE znakomicie sprawdzą się także w formie butelek wielorazowego użytku – jeśli chcesz na przykład robić sobie samodzielnie wodę smakową do pracy, wówczas na pewno będzie to najlepsze rozwiązanie.
Opakowania plastikowe – czy na pewno są dobre dla naszych ciał? Wykorzystywać na co dzień czy lepiej nie?
Tagi: