Budując kapitał domowy, prognozujemy, na co rozdysponujemy pieniądze i na bieżąco możemy ocenić, czy stać nas na dany wydatek.
Zaczynamy, wtedy starannie nadzorować nasze finanse.

mieszkania

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że rodzinny budżet, to solidarne wydatki wszystkich domowników, a nie jedynie wasze indywidualne.
finanse

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest prosto zaplanować idealny budżet, ale z pewnością opłaca się spróbować, bowiem gdy uda wam się zrobić pierwszy ruch do tego, żeby opanować wasze finanse, wtedy na dłuższą sprawę, będziemy mieli z tego korzyści.
Na początek, warto rozpisać dochody, z ubiegłego miesiąca, a później stworzyć zestawenie wydatków każdorazowych, czyli ile wydaliśmy nas czynsz i ubezpieczenie. Potem zastanowić się jaką sumę rozdysponowaliśmy na żywienie, a ile było na kino. Obok zestawienia wydatków każdorazowych musimy również mieć zestawienie wydatków jednorazowych. Na koniec musimy pomyśleć jakie mieliśmy ostatnio nieprzewidziane wydatki.

Czy zaintrygowałyby Cię inne wiadomości na ten temat? Namawiamy do przeczytania nowego wpisu. Tam zapoznasz się z różnymi wiadomościami.

Następnie wyliczoną kwotę należy wpasować na listę wydatków stałych, gdyż co miesiąc coś was może zaskoczyć. A kiedy uda wam się kwotę przeznaczoną na nieregularne wydatki oszczędzić, to możemy ją ulokować na ewentualną lokatę. Dzięki budżetowi uczymy się realistycznego spojrzenia oraz mądrości i możemy tworzyć plan oszczędzania.

Pamiętaj więc, że jeśli kontrolujesz finanse domowe, to wtedy osiągasz praktykę w zarządzaniu swoim kapitałem. A sukcesywnie, dzięki doświadczeniu stać cię na wiele.
zatem, nie czekaj i zrób jeden ruch do urzeczywistnienia marzeń.
Steruj kapitałem rodzinnym i realizuj pragnienia
Tagi: