Z pewnością w tym pierwszym momencie po urodzeniu dziecka można się z tym stwierdzeniem zgodzić, ale to absolutnie nie oznacza, że dziewczęta na dobrych parę lat są zmuszone zrezygnować z pracy.

biura

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
To prawda, wiele młodych mam żali się, że nie może zarabiać, ponieważ opieka nad maluchem całkowicie je wciąga, lecz to okazuje się jedynie takie wytłumaczenie. Młode kobiety zamiast szukać kreatywnych rozwiązań takiej sytuacji, wolą najpewniej użalać się nad sobą . Absolutnie przecież tak nie musi być, iż zamkną się w domu tylko z dzieckiem. Jeśli by tak dokładnie poszukać, to sposobności na podjęcie jakieś pracy, nawet w niepełnym wymiarze jest na pewno bardzo wiele.Twoje dziecko potrzebuje Cię w dzień, lecz w nocy na kilka godzin mogłabyś się wyrwać do pracy. Gdzie? Można chociażby sprzątać biura – takie rozwiązanie stosuje bardzo dużo mam. To jasne praca (zobacz ewidencja czasu pracy 2019) nocą nie każdemu jednemu odpowiada, ale w takim momencie powinno się właśnie dokładnie zastanowić, czy pragniemy iść do pracy po to, by odpocząć od malucha, czy zwyczajnie chcemy zarabiać. Sprzątając biura jest możliwe nieźle dorobić, lecz należy także liczyć się z tym, iż w dzień też nas czeka jeszcze opieka nad dzieckiem. Zastanów się więc, czy stać Cię droga mamo na takie poświęcenie. Zrobisz jak uznasz za stosowne, lecz popatrz także czasem na siebie. Możesz mieć ochotę uciec do pracy od malucha i nie trzeba mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Zapamiętaj, że jeśli Ty będziesz szczęśliwa, Twoje dziecko też.

Wskazane jest zaznaczyć, iż takie wyjście do ludzi daje młodej mamie niezwykle dużo korzyści. Wracasz zmęczona i niewyspana – to prawda, ale gdzieś po drodze nabierasz energii, a to bywa najistotniejsze. Lepsza pracująca mama niż cały czas niezadowolona.
Młode mamy bardzo często narzekają, że macierzyństwo eliminuje je z życia zawodowego
Tagi: