Czy też gdy podjeżdżasz wieczorem do bramy swej posesji, nie mogłoby być ci przyjemniej, jakbyś mógł po prostu nacisnąć przycisk na znajdującym się blisko kierownicy pilocie, aby w ten sposób roztworzyć bramę? Nie musiałbyś wychodzić z samochodu na być może padający akurat deszcz.
Jeśli o tym nie słyszałaś, to wiedz, że takie wyjścia są prawdopodobne już od długiego czasu.

Jest to możliwe przy pomocy dostępnej aktualnie techniki pod nazwą automatyka. Łatwo jest się domyślać, że to branża techniki i nauki, jaka zajmuje się kwestiami kierowania wieloma różnymi działaniami, jakie mogą odbywać się lub (więcej w tym serwisie) całkowicie bez obecności człowieka, bądź tylko z ograniczoną jego obecnością. Nie należy jednak mylić jej z automatyzacją, ponieważ ten proces ma na celu wyeliminować lub w maksymalnym stopniu ograniczyć konieczność obecności osoby ludzkiej przy wykonywaniu jakiejś pracy. Warto wspomnieć, że terminu automatyka używa się kolokwialnie zarówno mówiąc o praktycznym wykorzystaniu urządzeń służących do pomiarów czy regulacji innymi mechanizmami.
Billboard - reklama wielkoformatowa zewnętrzna

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia z opisywanej dziedziny techniki oraz nauki przeważnie można by dopasować do jednego z 3 podstawowych rodzajów. Jest to zatem grupa urządzeń służących do wykonywania pomiarów, grupa sprzętów sterujących (są to zatem przykładowo sterowniki) oraz grupa urządzeń wykonawczych.

W rzeczywistości mogłyby to być narzędzia elektroniczne lub mechaniczne lub bardziej złożone mechanizmy, jakie wykorzystują część albo wszystkie wspomniane przed chwilą sposoby. Mogą być one wykorzystane przykładowo w budownictwie czy w transporcie.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie interesujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź także na pełen tekst (http://www.linde-mh.pl/pl/Rozwiazania-i-uslugi/), który zawiera równie cenne dane.

Widzimy zatem, że ta dziedzina techniki ma znaczne zastosowanie.

Czym z pewnością nie jest automatyka i w jakim miejscu znajduje ona swe wykorzystanie?
Tagi: