Poniektórzy będą mieć większy niż inni problem ze znalezieniem zatrudnienia, albowiem na ich wyuczony zawód nie ma w tej chwili popytu. Są również takie profesje, których przedstawiciele zostaną wchłonięci przez rynek pracy nieomalże „w każdej liczbie”.

kierownik zmiany

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdziliśmy w urzędach pracy, kto liczyć może na ofertę zatrudnienia, a komu niełatwo będzie odnaleźć tam cokolwiek dla siebie.
Zawód nadwyżkowy to taki, na który występuje na rynku pracy niższe zapotrzebowanie niż wynosi liczba jednostek, które wypatrują w nim zatrudnienia.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tekst jest interesujący, szybko przeczytaj ponadto szczegóły tutaj (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zostac-taksowkarzem), wtedy z pewnością zapamiętasz więcej detali.

W przeszłym roku najsporzej, bo aż dla 142 tys. jednostek, które deklarowały, że posiadają umiejętności sprzedawcy, nie było propozycji zatrudnienia. Drugim z kolei nadwyżkowym zawodem był ślusarz, a trzecim technik ekonomista. Zatrudnienia bezowocnie poszukiwało też wielu kamieniarzy, mechaników, kucharzy i krawców.

Przyjaciele

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Poprzez zawód deficytowy rozumie się taki, na który występuje większe zapotrzebowanie aniżeli wynosi ilość ludzi poszukująca zatrudnienia w tym fachu. Na rynku pracy w najwyższym stopniu poszukiwani byli w ubiegłym roku robotnicy gospodarczy, pracownicy biurowi oraz telemarketerzy. Jest także dużo ofert pracy na produkcji, częstokroć poszukiwany jest kierownik zmiany.

Jeżeli zastosowana w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu pożyczka pozabankowa online inne tego rodzaju wpisy – one dotyczą analogicznej tematyki.

Na lokalnych rynkach pracy od dłuższego czasu utrzymuje się przewaga zawodów tzw. „nadwyżkowych” ponad „deficytowymi”.

Świadomość tego, na jakie fachy jest w tym momencie zapotrzebowanie, jest zatem nadzwyczaj istotna. Wiedza o tym, w którym kierunku rozwijać się czy też przekwalifikować, może uprościć poszukiwanie zatrudnienia czy też odkrycie dla siebie tak zwanej niszy.
Przybywa ofert zatrudnienia. Dowiedz się, w jakich branżach najwięcej
Tagi: