Poniektórzy będą mieć większy niż inni problem ze znalezieniem zatrudnienia, albowiem na ich wyuczony zawód nie ma w tej chwili popytu. Są również takie profesje, których przedstawiciele zostaną wchłonięci przez rynek pracy nieomalże „w każdej liczbie”.

kierownik zmiany

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdziliśmy w urzędach pracy, kto liczyć może na ofertę zatrudnienia, a komu niełatwo będzie odnaleźć tam cokolwiek dla siebie.
Zawód nadwyżkowy to taki, na który występuje na rynku pracy niższe zapotrzebowanie niż wynosi liczba jednostek, które wypatrują w nim zatrudnienia.

Jeżeli uważasz, że prezentowany tekst jest interesujący, szybko przeczytaj ponadto szczegóły tutaj (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zostac-taksowkarzem), wtedy z pewnością zapamiętasz więcej detali.

W przeszłym roku najsporzej, bo aż dla 142 tys. jednostek, które deklarowały, że posiadają umiejętności sprzedawcy, nie było propozycji zatrudnienia.

Kliknij ten odnośnik a zobaczysz wskazówki z witryny (http://www.raj-international.net/systemy-sygnalizacji-wlamania-i-napadu/) przygotowane dla osób zaabsorbowanych omawianym w niniejszym serwisie tematem.

Drugim z kolei nadwyżkowym zawodem był ślusarz, a trzecim technik ekonomista. Zatrudnienia bezowocnie poszukiwało też wielu kamieniarzy, mechaników, kucharzy i krawców.

Przyjaciele

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com

Poprzez zawód deficytowy rozumie się taki, na który występuje większe zapotrzebowanie aniżeli wynosi ilość ludzi poszukująca zatrudnienia w tym fachu. Na rynku pracy w najwyższym stopniu poszukiwani byli w ubiegłym roku robotnicy gospodarczy, pracownicy biurowi oraz telemarketerzy. Jest także dużo ofert pracy na produkcji, częstokroć poszukiwany jest kierownik zmiany. Na lokalnych rynkach pracy od dłuższego czasu utrzymuje się przewaga zawodów tzw. „nadwyżkowych” ponad „deficytowymi”.

Świadomość tego, na jakie fachy jest w tym momencie zapotrzebowanie, jest zatem nadzwyczaj istotna. Wiedza o tym, w którym kierunku rozwijać się czy też przekwalifikować, może uprościć poszukiwanie zatrudnienia czy też odkrycie dla siebie tak zwanej niszy.
Przybywa ofert zatrudnienia. Dowiedz się, w jakich branżach najwięcej
Tagi: