Każde narzędzie powinno prawidłowo działać, aby pracownik, jaki wykonuje na tym przyrządzie swoją pracę, robił ją prawidłowo oraz solidnie. Ponadto narzędzia powinny zostać bezpieczne dla użytkownika.

W internecie można by znaleźć wiele punktów sprzedaży, jakie proponują łańcuchy (oferta) do wózków widłowych. Przykładowo łańcuch nośny jest w pojeździe jezdniowym składnikiem krytycznym odnośnie bezpieczeństwa. Jest to wyjątkowo ważne w sytuacji, kiedy dojdzie do wypadku z powodu łańcucha oraz kiedy zajdzie potrzeba zapobiegawczego wycofania wadliwej serii łańcucha od pozostałych użytkowników. Najlepiej jest zakupić łańcuch, który ma zaznaczone sygnatury wytwórcy lub serii.
Nedcon

Autor: Nedcon
Źródło: http://www.nedcon.pl/
Chociaż wydawać by się mogło, że w sprzedaży maksymalna liczba łańcuchów jest przeznaczona do pojazdów transportowych, to jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się także łańcuchy do wózków widłowych. Każdego roku wzrasta popularność wózków widłowych i obecnie są to pojazdy, jakie powszechnie stosuje się w różnych firmach związanych z transportem. Takie łańcuchy nieco różnią się od łańcuchów produkowanych do samochodów transportowych lub osobowych. Różnice te wiążą się przede wszystkim z felgami wózków jezdnych, które przeważnie są małe.
Wózki magazynowe to niezwykle swoiste pojazdy, jakie poza swoją wagą, transportują jeszcze znaczny ciężar transportowanego towaru. Z tego powodu wybór łańcuchów jest niezwykle istotny. Te łańcuchy są wykonane z nieco grubszych materiałów, ponieważ regeneracja kół tego typu pojazdów mają nieco mniejszą średnicę i ogniwa są narażone na jeszcze łatwiejsze ścieranie.

Najdłuższą żywotnością odznaczają się takie, jakie są produkowane ze specjalistycznych stopów, jakie ponadto są poddawane procesowi utwardzenia. Mogłyby to być łańcuchy kwadratowe, które są przeznaczone do lekkich i średnich warunków pracy.
Jakiego rodzaju istnieją łańcuchy do wózków jezdnych i do jakiego celu mogą te łańcuchy służyć?
Tagi: