Mówi się, że na wszystko musimy mieć potwierdzenie. To prawda, bo najczęściej pracodawcy nie chcą zatrudniać osób, które deklarowanego doświadczenia nie mogą poświadczyć żadnymi certyfikatami i dyplomami.

szkolenia

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle jest to związane z profilem przedsiębiorstwa, który zakłada konieczność uzyskania kierunkowego wykształcenia wśród pracowników.
Oczywiście gdy przychodzący na rozmowę rekrutacyjną kandydat zrobi wrażenie na osobie zajmującej się rekrutacją, to od tego typu warunków można uzyskać odstępstwo. Często w firmach prowadzi się bowiem szkolenia, na których szybko i w prosty sposób będą mogli uzupełnić ewentualne braki. Niektóre z nich są projektowane typowo pod firmę. Nie wiążę się to z uzyskiwaniem uznawanych u innych pracodawców dokumentów, lecz są też takie, dzięki którym można otrzymać stosowny certyfikat (zobaczysz tu) potwierdzający konkretne uprawnienia. Na kursy i szkolenia warto chodzić też we własnym zakresie, ponieważ im więcej mamy do zaoferowania pracodawcy, tym większa szansa, że zatrudni nas w swojej firmie.

Każda nasza strona www (https://visaandwork.com/skarga-na-bezczynnosc-organu-do-wsa/) posiada wyłącznie najciekawsze dane, które zapadną Ci w pamięć na długo, zatem śmiało kliknij również tu!

Rozsądnym podejściem jest dobieranie umiejętności, które w pewnym stopniu się łączą, lecz mimo wszystko nie są takie same, bo w tak prosty sposób można po pierwsze – powiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, a po drugie – poszerzyć swoje pole poszukiwań zatrudnienia. Im więcej mamy do zaoferowania, tym łatwiej znaleźć pracę, bo możemy przebierać w licznych dziedzinach, a nie wyłącznie w jednej, wyuczonej od lat. Specjaliści oczywiście również są potrzebni, lecz teraz stawia się bardziej na interdyscyplinarność, która staje się kluczowa w rekrutacji.

Chcąc otrzymać etat w konkretnej firmie musimy przygotować się na to, że prawdopodobnie będziemy wykonywać różne zajęcia – nie jedynie te, które przypisuje się bezpośrednio do naszej posady. Z tego powodu rekruterzy najczęściej szukają osób wszechstronnych, które odnajdą się w bardzo różnorodnych zadaniach. Dlaczego nie mielibyśmy to być właśnie my?
Zadbaj o swój rozwój i atrakcyjność w oczach pracodawców
Tagi: