Z reguły większa część dobrze płatnych prac wymagać będzie gruntownego wykształcenia, ogromnego talentu a także olbrzymiego wysiłku. Poniżej nasze wskazówki.
Na nieszczęście, nie każdy dysponuje tymi cechami.

Po pierwsze bez ustanku ucz się. Przenigdy nie powinieneś przestać uczyć się, lecz to nie oznacza powrotu na uczelnię. W swojej obecnej pracy spróbuj sobie stawiać misje, które poszerzą Twoje umiejętności. Przyjęcie ponadplanowych obowiązków i nowych wyzwań może uatrakcyjnić Cię jako przyszłego kandydata. Pracuj nad umiejętnościami miękkimi. Aby uzyskać znakomicie płatną, menadżerską posadę, nie wystarczy być technicznie świetnym w swej pracy. Musisz też być dobry w komunikacji niewerbalnej oraz werbalnej, potrafić pracować zespołowo i posiadać sławę osoby, jaka potrafi zachowywać spokój w stresowej sytuacji. Zainwestuj w rozkwit własnego zespołu. Nie chodzi jedynie o własny rozwój. Powinieneś również popracować nad teamem, którego liderem jesteś. Rezultaty, które osiąga cały team, odbijają się na Twojej karierze. Bądź wytrwały.

Kliknij ten odnośnik oraz zdobądź cenne informacje na temat analizowanej tu tematyki! Z pewnością naprawdę uznasz je za pomocne.

Jeżeli dotychczas miałeś wiele posad, możesz dostać czerwoną kartkę od potencjalnego pracodawcy. Unikaj skakania z kwiatka na kwiatek. W pewnej chwili musisz dostać się do dobrej firmy oraz pokazać postępy. Jeśli parę razy padłeś ofiarą redukcji zatrudnienia, mów o tym otwarcie, zaś na przyszłość unikaj firm, które borykają się z problemami finansowymi.

praca

Autor: Seth Sawyers
Źródło: http://www.flickr.com
Laboratorium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Interesuje Cię dobra praca? Dokładnie sprawdź przedsiębiorstwo przed kwalifikacyjną rozmową. To, iż przed każdą takową rozmową warto zapoznać się z fundamentalnymi wiadomościami o firmie, do której aplikujemy, wie każdy. Natomiast kiedy aplikujesz na kierownicze stanowisko, warto zrobić to pod troszeczkę innym kątem.

Nie możemy polegać tylko na wiadomych znalezionych w necie. Poszukaj byłych pracowników, porozmawiaj z obecnymi – jedynie w taki sposób dowiesz się faktycznie istotnych rzeczy. Zapytaj o atmosferę w pracy oraz jakiego rodzaju wartości przedsiębiorstwo wyznaje.
Jak znaleźć dobrą pracę?
Tagi: