W obecnych czasach posiadamy już sporą wiedzę na temat tego, jak destrukcyjnie wpływa na człowieka długi brak zatrudnienia.
Psycholodzy oraz socjolodzy od dawna już powtarzają, że dorosły człowiek nie powinien zbyt długo przebywać bez zajęcia, gdyż przestaje czuć się wtedy składową społeczeństwa.

lokata

Autor: Wawel Service

Zaczyna popadać w obojętność i nawet apatię. Po pewnym czasie czuje się coraz bardziej bezużyteczny. Jest mu również coraz trudniej wyobrazić sobie powrót do zawodu. Osoby pozostające przez nazbyt długi czas na zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-aktywa-w-bilansie-jak-ujmowac) staczają się zazwyczaj na margines społeczeństwa. I nie chodzi tylko o kwestie finansowe, ale także o poczucie uczestnictwa w funkcjonowaniu danej grupy. Z tego powodu posiadanie zatrudnienia jest tak ważne. Istotniejsze z reguły dla mężczyzn, niż dla pań. Pomimo tego, że mamy XXI wiek i równość płci, to wciąż kobiety częściej umieją odszukać swe szczęście w wychowaniu potomstwa i dbaniu o rodzinę. Niektórym daje to prawdziwe spełnienie. Jednak mężczyźni są inni. Im praca (zobacz obrona konieczna) potrzebna jest, żeby pokazać swą wartość. Oni z reguły źle czują się z tym, że muszą ślęczeć w domu. Jeżeli stracą pracę i nie mogą zapewnić byt najbliższym, to zwykle bardzo źle wpływa to na ich samopoczucie. Czują się najnormalniej w świecie bezużyteczni.

Wtedy mogą zaistnieć problemy z pijaństwem lub częste awantury w domu. Wobec tego tak ważne jest, by osoby bez pracy zapisywać na różnego typu szkolenia, które pozwolą im dostać nową szansę.
Dla niejednego dorosłego człowieka ważne jest, aby czuć się potrzebnym oraz realizować się – to uczucie zapewnia wykonywany fach
Tagi: