rynek pracy podlega stałym przeobrażeniom wynikającym między innymi ze zmian demograficznych dokonujących się w społeczeństwie, z prężnego rozwoju innowacyjnych technologii i umiędzynarodowienia aktywności gospodarczej.
Czynniki owe kształtują profesje przyszłości – profesje, jakich przedstawiciele będą cenieni na rynku pracy.

asystentka prezesa

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Dostosowanie ścieżki edukacyjnej do wymagań rynku o wiele powiększa szanse na odnalezienie przez absolwenta uczelni pracy w wyuczonym rzemiośle. Chlebodawcy zgłaszają zapotrzebowanie szczególnie na wysoko wykwalifikowanych fachowców. Pierwszym działaniem, by osiągnąć taki status będzie wybór właściwego kierunku studiów, jaki pozwoli zdobyć zawód z przyszłością. Sektory, w których odnotowuje się duże zapotrzebowanie na pracowników, to m.in.: sektor finansowy i gałąź e-marketingu.

Pamiętaj, że żeby zdobyć interesujące informacje na przedstawiany temat, musisz znaleźć odpowiednie źródło – zatem odkryj serwis (www.abk.pl/), tam odnajdziesz wciągające fakty.

Szczególnie w specjalizacji IT będziemy mieli do czynienia z tak zwanym rynkiem kandydata, co znaczy, że popyt na pracobiorców przewyższa ich podaż. Pozostałe zawody z przyszłością to m.in. coach i pedagog osób starszych. Poza pracownikami umysłowymi wskazanych branż, brakuje też wykwalifikowanych fizycznych pracowników: mechaników czy też spawaczy.

Jeśli zaintrygował Cię nasz opis, to chcemy skierować Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem znajduje się na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://www.workservice.pl/praca/tymczasowa/olsztyn/).

Jednakże także asystentka prezesa bez kłopotu znajdzie zatrudnienie. Wedle raportów obrazujących sytuację na polskim rynku pracy, będą oni jednymi z w największym stopniu poszukiwanymi specjalistów.

Już dzisiaj chlebodawcy zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów od kwestii finansowych, co wynika m.in. z coraz to węższych specjalności w owym sektorze.

Jak zaznaczają znawcy rynku, znalezienie dobrego finansisty jest trudnym zadaniem. Równocześnie są oni wysoce opłacani, dlatego jest to praca z przyszłością – świetnie płatana oraz poszukiwana.
Który fach wybrać?
Tagi: