Prowadzenie firmy prócz korzyści wiąże się niekiedy ze problemami. Jednak według aktualnego prawa istnieją różne rozwiązania na ściąganie należności od zalegających delikwentów.
Kiedy na przykład masz firmę usługową i posiadasz spisaną umowę z interesantem, dla którego wykonujesz usługi, dajmy na to kurierskie i raptem, ten kontrahent od czterech miesięcy nie płaci faktur.

Stajesz się więc wtedy właścicielem wierzytelności. A wierzytelność, to prawo do odzyskania spóźnionych środków.
Niestety nierzadko proces eksekfowania utraconych kwot jest rozwlekły i trudny, lecz trzeba stwierdzić, iż prawo oferuje kredytodawcy szeroki zakres możliwości upominania się o nasze wierzytelności.
wierzytelności

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku możesz próbować załatwić sprawę kompromisowo, motywując zadłużonego, do dobrowolnej spłaty niezapłaconych faktur. Jeśli nie odniesiesz rezultatów, posiadasz prawo (polecamy zakres usług dotyczącą – kancelaria prawa rodzinnego z Warszawy) do przywołania komornika i wglądu sądowo-egzekucyjnego.
Gdy jednak ta firma nie zwraca ci pieniędzy przez długi okres, a twoje akcje nie mają rezultatów, masz szansę sprzedać twoje wierzytelności trzeciej i profesjonalnej firmie odzyskującej należności, która posiada ogromne doświadczenie i wyćwiczone sposoby na egzekwowanie należności od zalegającego. Związane jest to z opłatami, więc trzeba wcześniej pomyśleć, czy to jest dla nas korzystne.

bardzo często zlecenie windykacji fachowej firmie jest skutecznym sposobem i podsumowując, wcale nie tak drogim, bo próbując samodzielnie masz czasem większe koszty.
Przepisy na wyegzekwowanie swoich własności
Tagi: