Prowadzenie firmy prócz korzyści wiąże się niekiedy ze problemami. Jednak według aktualnego prawa istnieją różne rozwiązania na ściąganie należności od zalegających delikwentów.
Kiedy na przykład masz firmę usługową i posiadasz spisaną umowę z interesantem, dla którego wykonujesz usługi, dajmy na to kurierskie i raptem, ten kontrahent od czterech miesięcy nie płaci faktur.

Stajesz się więc wtedy właścicielem wierzytelności. A wierzytelność, to prawo do odzyskania spóźnionych środków.
Niestety nierzadko proces eksekfowania utraconych kwot jest rozwlekły i trudny, lecz trzeba stwierdzić, iż prawo oferuje kredytodawcy szeroki zakres możliwości upominania się o nasze wierzytelności.
wierzytelności

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku możesz próbować załatwić sprawę kompromisowo, motywując zadłużonego, do dobrowolnej spłaty niezapłaconych faktur. Jeśli nie odniesiesz rezultatów, posiadasz prawo (polecamy ofertę na- kancelaria prawa rodzinnego z Warszawy) do przywołania komornika i wglądu sądowo-egzekucyjnego.
Gdy jednak ta firma nie zwraca ci pieniędzy przez długi okres, a twoje akcje nie mają rezultatów, masz szansę sprzedać twoje wierzytelności trzeciej i profesjonalnej firmie odzyskującej należności, która posiada ogromne doświadczenie i wyćwiczone sposoby na egzekwowanie należności od zalegającego.

Zainteresował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź także ten link. Inne tego typu wiadomości zobaczysz również tutaj program do księgowości online.

Związane jest to z opłatami, więc trzeba wcześniej pomyśleć, czy to jest dla nas korzystne.

bardzo często zlecenie windykacji fachowej firmie jest skutecznym sposobem i podsumowując, wcale nie tak drogim, bo próbując samodzielnie masz czasem większe koszty.
Przepisy na wyegzekwowanie swoich własności
Tagi: