Oświadczenia podatkowe powinniśmy składać wszyscy bez względu na to czy osiągamy jakieś przychody, czy też nie. Należy to wykonać do ostatnich dni czwartego miesiąca w roku, żeby nie mieć żadnych komplikacji z Urzędem Skarbowym.

aplikacje mobilne
internet

Autor: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Źródło: http://www.flickr.com
Można by to zrobić oczywiście wcześniej, jeśli tylko posiadamy takie możliwości.
Deklaracja PIT-37 jest najbardziej popularną deklaracją podatkową składaną w przypadkach, kiedy rencista albo zleceniobiorca rozlicza swe źródła dochodów rocznych. Żeby oddać deklarację prędko, moglibyśmy zrobić rozliczenie PIT przez internet. W tamtym miejscu znajdziemy wszystkie wskazówki, aby wypełnić takie oświadczenie bez najmniejszych pomyłek. Jeśli uzyskujemy jedynie przychody zwolnione z podatku, wtedy nie składamy jakiejkolwiek deklaracji. Jeżeli rozliczamy pozarolniczą działalność gospodarczą samodzielnie, jesteśmy odpowiedzialni za obliczenie i zapłatę należnego podatku dochodowego.
Można by się rozliczać wraz z małżonkiem. Jeśli Twój mąż ma działalność opodatkowaną wedle skali to nie można rozrachować się wspólnie z nim składając oświadczenia podatkowe PIT-37. W tym czasie potrzebna jest deklaracja PIT-36.

Zebraliśmy w tym miejscu ważne informacje, zatem jeśli masz chęć dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej naszych witryn.

Wspólne zeznanie jest również możliwe, kiedy Twój mąż ma miejsce zamieszkania w UE, pod warunkiem, że osiągnął przychody podlegające opodatkowaniu na terytorium Polski. Deklarację PIT-37 składa osoba samotnie wychowująca potomstwo jak kawaler, wdowa.

Tego typu rozliczenie jest możliwe, gdy wychowujesz potomstwo małoletnie, bez względu na to ile ma lat, jeżeli uzyskuje dodatek pielęgnacyjny albo rentę socjalną. PIT-37 można by wypełniać na własną rękę lub uzupełnić ją przez internet przez dostępne tam różne programy mogące pomóc w tej sytuacji.
W jaki sposób sprawnie wypełnić deklarację PIT oraz czy moglibyśmy sobie jakoś w tym pomóc?
Tagi: