Ilość danych w sieci jest ogromna, a z minuty na minutę tych treści przybywa jeszcze więcej. Bez odpowiednich pomocy nie bylibyśmy w stanie znaleźć interesujących rzeczy.

wyszukiwarka

Autor: Buster Benson
Źródło: http://www.flickr.com
Co bardzo dobrze spełnia swoją funkcję?
wyobrażenie - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną sprawą jest wyszukiwarka. Jest to specyficzny program albo po prostu strona w internecie, na której można podać interesujące nas hasło, tak zwane słowo kluczowe, ażeby dostać najbardziej dopasowane odnośniki.

Kliknij na odnośnik kurs chemii rozszerzonej, on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zainteresował. Zobacz artykuł, posiadający interesujące informacje.

W ten sposób możemy przeglądać treści, jakie mogą nas zainteresować. W związku z tym, iż najczęściej zaglądamy tylko na pierwszą ze stron z wyszukanymi linkami, a zwykle po prostu na początkowe pozycje z listy, to właściciele takich podstron robią co w ich mocy, aby być wysoko na liście wyszukiwań. W taki sposób można mieć pewność, iż osoba poszukująca wejdzie właśnie na nasz portal.

Wyszukiwarka, by ukazać nam najbardziej interesujące nas informacje, sprawdza treści w internecie i je indeksuje. Treści, które dostajemy, zależą od zastosowanego algorytmu, jaki jest wykorzystywany przez konkretny system. Natomiast takie narzędzia mogą być narażone na nadużycie, z tego względu właśnie ważne jest też to, jak dana ze stron wypada na tle całej sieci. A po prostu chodzi o to, jaka ilość innych podstron o identycznej tematyce do niej linkuje.

Jak widzimy, w tym przypadku narzędzie to jest bardziej zaawansowane, gdyż opiera się również na dokładniejszej analizie. Osoby, które taki temat bardzo ciekawi, powinny poznać go dokładniej, ponieważ jest bardziej skomplikowany, niż może się zdawać.
Co to jest wyszukiwarka? Co warto w tym temacie wiedzieć i na zwrócić uwagę?
Tagi: