Wszyscy wiemy, że solidny garnek to połowa kulinarnego sukcesu. Najlepsza,wyszukana, wyborna potrawa nie zaskoczy swym smakiem, jeśli przygotowywana jest w garnku do którego przywiera żywność, tym samym przypalając potrawę. Za to łatwa do wykonania jajecznica usmażona na żeliwie oczarowuje nas niezwykłym smakiem. Jednak dobre garnki to nie jedynie kwestia smaku, ale i troska o nasz organizm, nie zapominajmy o tym.

garnki

Autor: Silit
Źródło: Silit

Wybierając komplety garnków zainteresujmy się tym, z jakiego materiału są wykonane.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany temat, odszukaj więcej (https://serwiskawowy.pl/13-ekspresy-domowe-saecogaggia) faktów na ten wątek, które okażą się niezwykle interesujące i na pewno wciągną Cię bez reszty.

Najbardziej odpowiednie będą ze stali nierdzewnej, węglowej, żeliwa czy tytanu. Pod uwagę należy wziąć także grubość dna, które powinno mieć minimum 3 warstwy. Garnki emaliowane, choć śliczne i oszałamiające swymi kolorami, z uszkodzoną powłoką emalii, nie zagoszczą na długo w naszym domu . I co najważniejsze, przygotowane posiłki nie będą obojętne dla naszego zdrowia. Bardziej rozsądnym rozwiązaniem okażą się garnki ze stali nierdzewnej.Trudno w nich o porysowania, a jednocześnie nie pochłaniają obcych zapachów. Polecamy jednak wybrać droższe modele posiadające grube, wielowarstwowe dno.

O pożytkach płynących z używania garnków z żeliwa nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. To historia ich bytu wystawia im perfekcyjne świadectwo – krótkie chwile przeznaczone na przygotowanie dań, wyjątkowe odczucia smakowe a także co istotne, nasze zdrowie – jako że specjały przyrządzane w naczyniach z żeliwa, bez tłuszczu są mniej kaloryczne. Garnki teflonowe to także dobry pomysł, jednak z uwagi na to że są bardzo wymagające i nie lubią kontaktu z metalem, wymagane jest by do mieszania stosować łopatki drewniane lub silikonowe. W trakcie gotowania potrawy nie przywierają więc trudno o przypalenia potrawy.

Solidne garnki, możemy kupić przez internet. Należy jedynie w przeglądarce internetowej wpisać frazę: garnki komplety, a nie wychodząc z domu i zabiegania będziemy mogli zanurzyć się w świecie zakupów (szklane garnki). Tym bardziej, że sklepy internetowe oferują imponujący wybór modeli. Klienci sami są w stanie wybrać opcję formy dostawy a także zapłaty – np. przelewem czy dopiero przy odbiorze. Poza tym, gdy zdecydujemy się na sklep, który w ramach usługi obieca nam błyskawiczny transport, już następnego dnia nasze garnki zamieszkają w naszej kuchni.
Markowe garnki to połowa sukcesu w twojej kuchni
Tagi: