Kiedy nadchodzi czas złożenia pitu, mnóstwo osób zastanawia się czy lepiej pozałatwiać tę sprawę przez Internet czy metodą tradycyjną, uzupełniając papierowe formularze. Z pewnością uzupełnianie formularzy na laptopie jest o znacznie prostsze, jednakże powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, zanim za to się zabierzemy.
Warto wiedzieć, iż pity przez Net rozlicza coraz więcej osób i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości niemal wszyscy podatnicy będą to działać.

Jeżeli się na to zdecydujemy, to mamy do wyboru kilka możliwości. Najłatwiejszą będzie oczywiście użycie strony Ministerstwa, gdzie funkcjonuje specjalistyczna Platforma do wypełniania zeznań podatkowych. Nieważne czy musimy wypełnić pit 36, pit 37 czy jakikolwiek inny – w tym miejscu odnajdziemy wszystkie niezbędne druki, które powinniśmy uzupełnić i przesłać do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

W dzisiejszych czasach dostęp do aktualnych wiadomości jest niezwykle istotny, więc przeczytaj wpis z serwisu (http://www.inoffice.pl/coworking/), gdyż mówi on o podobnej tematyce.

Uzupełniając formularze w Necie bez wątpienia popełnimy mniejszą liczbę błędów, a wiele miejsc będzie wypełnionych za nas przez program, który obliczy odpowiednie sumy. Ponadto od kilku lat działa również usługa wstępnego wypełniania formularzy przez Urząd Skarbowy warto zapoznać się z informacjami na . Jeżeli zarabiamy tylko w jednej firmie, to może być tak, iż otrzymamy już wypełniony formularz pit 36 czy 37, który będziemy musieli tylko zaakceptować i wysłać. Jest to niesłychanie wygodne rozwiązanie.

rok

Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną metodą będzie pobranie darmowego programu do wypełniania pitów. W sieci odnajdziemy ich bardzo wiele, wystarczy jedynie uruchomić przeglądarkę i wstukać właściwe hasło. Warto obejrzeć różne rankingi, by sprawdzić, który z nich będzie najlepszy sprawdź więcej na stronie . Jednakże kłopot z darmowym programem jest taki, że często posiada on wstukany na dobre numer KRS fundacji, która dostanie 1% naszego podatku. Jeżeli zatem chcemy przykładowo przesłać fundusze Fundacji Słoneczko, która dba o osoby niepełnosprawne, to samodzielnie będziemy musieli wstukać numer 0000186434. W tym wypadku dobrze będzie pomyśleć o kupnie aplikacji do wypełniania pitów albo złożeniu ich w formie papierowej. Jeśli zależy nam na tym, by ta decyzja była nasza, to powinniśmy zapamiętać, aby odnaleźć program, który nam pozwoli wstukać numer KRS samodzielnie.

W przypadku zatem, kiedy postanowimy, że nasz jeden procent dostanie Fundacja Słoneczko posiadająca numer 0000186434, to należy samodzielnie wpisać go w odpowiedniej ramce.
Należy również zapamiętać, by pozałatwiać wszelkie sprawy powiązane ze składaniem pitów na czas, gdyż nawet niewielkie opóźnienie może nas narazić na nieprzyjemne konsekwencje oraz grzywnę.
Rozliczanie zeznań podatkowych to nieprzyjemny obowiązek, jednakże da się go załatwić bardzo szybko
Tagi: