Tego typu opcja ma miejsce oczywiście w przypadku przekazania 1% podatku w trakcie składania corocznej deklaracji podatkowej
Wszyscy, którzy pracują czy też pozyskują dochody z innych źródeł, które podlegają opodatkowaniu, powinni do końca kwietnia rozliczyć pit 2016/2017.

Warto pamiętać, że jest to obowiązkowe, ale z drugiej strony to także możliwość wsparcia różnych organizacji charytatywnych, jeśli skorzystamy z opcji przekazania 1% podatku.
Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wsparcie finansowe dla organizacji publicznych może nam się wydawać mało ważne, niemniej dla samych organizacji w praktyce, jest to zazwyczaj bardzo duże wsparcie. Oczywiście to podatnicy decydują, którą organizację chcą wspomóc. Do wskazania danej organizacji niezbędne jest posiadanie informacji, jaki jest jej KRS, a więc przykładowo 0000270809 jeżeli chcemy wesprzeć fundację wspierającą osoby niepełnosprawne. Na podanie takiej informacji jest oczywiście wydzielone miejsce w deklaracji podatkowej, niezależnie czy rozliczamy pit 37, czy jakiś inny.
pit 37

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o przekazanie 1% wartości podatku należy pamiętać, że rzecz jasna nie jest to obowiązkowe, a także, że 1% to wartość maksymalna, którą możemy przekazać rozliczając pit. Jeżeli mamy możliwość zrobienia czegoś pożytecznego, warto po nią sięgnąć.

Zastanówmy się czy nie znamy konkretnej organizacji, którą chcielibyśmy wspomóc albo po prostu przeanalizujmy, jaki obszar działań chcielibyśmy wesprzeć.

Czyżby posty zaprezentowane na stronie (https://www.workservice.pl/praca/operator-maszyn/poznan/) całkowicie Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeżeli chcesz więcej, to wejdź tu.

Może być to bowiem zarówno organizacja pozarządowa wspierająca chorych, jak i taka, która promuje sport, czy edukację.

Jeżeli mamy szansę zrobienia dobrego uczynku, warto z takiej skorzystać.
Tagi: