Ogólnie jest wiadome, iż jedna z hipotez w odniesieniu do tak prędkiego zatonięcia przeszło 100 wiosen temu ogromnego transatlantyku o nazwie Titanic tyczy się źle dobranego typu stali wykorzystanej do budowy takiego okrętu.

Suwerennie od prawdziwości tej hipotezy znaczy to, że nauka o nazwie metalurgia jest niezwykle istotna do tego, żeby stal wykorzystywana do produkcji konkretnych przedmiotów była odpowiednia do danego użycia.
16mo3

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Części samochodowe

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W obecnych dniach wszyscy inżynierowie znakomicie o niniejszym pamiętają, przeto wprowadzili ogólną gamę różnorodnych gatunków stali, jakie różnią się pomiędzy sobą czasami drobnymi tylko z pozoru właściwościami, a które w pewnych określonych zastosowaniach mogą mieć kluczowe znaczenie. Dla przykładu stal (Aner Stal) o symbolu 13hmf to tak zwana stal kotłowa dla energetyki. Przeto także stal o symbolu 13hmf jest więc przystosowana do robót w podwyższonych temperaturach i nie ulegnie złamaniu w większej temperaturze. W typie 13HMF oraz jego odpowiednikach produkowane są m.in.

Na niniejszej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, ale koniecznie zobacz także dodatkowe szczegółowe informacje utrzymanie ruchu dla firm. One również są bez wątpienia warte uwagi.

rury bezszwowe stosowane jako rury ciśnieniowe, rury przewodowe czy też rurociągi pary turbin.

Ze stali 16mo3 robi się tarcze i łopatki kierownicze, łopatki turbin, pojemniki ciśnieniowe, części kotłów, armaturę w instalacjach rurociągów, zatem kołnierze, łączniki rur i trójniki. Poza tym w typie 16mo3 wytwarza się rury kotłowe i m.in. odkuwki oraz pręty kute. Innym gatunkiem tak zwanej stali kotłowej jest stal o symbolu 16mo3.

Z niej także produkowane są elementy stosowane do roboty w wysokich temperaturach, zatem stal o symbolu 16mo3 jest przystosowana do funkcjonowania w niezwykle trudnych warunkach. Pamiętajmy zatem, iż dobór rodzaju stali to ogromnie ważna rzecz.
Do których celów stosuje się tzw. stal kotłową 13hmf z możliwością roboty w podwyższonej temperaturze?
Tagi: