Jeżeli spojrzymy na dowolny przedmiot lub opakowanie po nim możemy znaleźć sporo charakterystycznych znaków. Są to zarówno symbole określające markę, kody kreskowe oraz różne zabezpieczenia. Wszystkie takie napisy określają wyjątkowość tego przedmiotu. I tak na każdej hali produkcyjnej znajduje się urządzenie, które pomoże tego typu znakowanie wykonywać. Zależnie od rozmiarów produktu czy materiału mamy różnorodne rozwiązania.

 

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl
Do tworzenia oznaczeń na dużych i płaskich materiałach odpowiedni jest ploter laserowy. Te maszyny umożliwiają jednocześnie na wytwarzanie napisów na materiale, grawerów oraz dodatkowo na wycinanie wymyślnych form. Poprzez wykorzystanie wiązki laserowej charakteryzują się bardzo dużą precyzją wykonania oraz wysoką efektywnością pracy. Najczęściej plotery laserowe pozwalają na obróbkę materiałów drewnianych,plastikowych, plexi i tworzyw sztucznych a także grawerowania powierzchni metali.  Innym rozwiązaniem jest znakowarka galwo. Nieduże rozmiary pozwalają na umieszczenie jej w większości hali produkcyjnych. Gwarantują bardzo dobrą jakość wykonania do kilkuset symboli na sekundę. Przy zastosowaniu specjalistycznego programu można wykorzystać zarówno grafikę wektorową oraz rastrową. Też prostota instalacji i niewymagająca obsługi praca wpływają na zredukowanie kosztów produkcyjnych i zwiększenie wydajności. Znakowarka galwo pozwala na obróbkę większości materiałów niemetalowych takich jak plastik, wyroby ceramiczne, szkło, produkty drewniane, skóra i inne. Fiber laser to najnowsza technologia osiągalna na rynku, dzięki której możliwe jest dokładne cięcie (zobacz moja strona) oraz grawerowanie produktów (zobacz ofertę na fiber laser). Laser światłowodowy jest bardziej precyzyjne i niezawodny od poprzednich technologii. skonstruowany jest z pewnych, bezawaryjnych części toteż można liczyć na długotrwałą i stabilną pracę urządzenia. Dzięki zastosowaniu nowej technologii wiązka lasera jest nawet dziesięć razy mniejsza aniżeli w przypadku typowych laserów, co pozwala na wykonywanie znacznie bardziej dokładnych wzorów. W konfrontacji ze starszymi rozwiązaniami przedstawia również mniejszy pobór prądu i wyższą prędkość cięcia. Jednak wszystkie te ulepszenia mają oczywiście swoje odbicie w cenie urządzenia.

Podoba Ci się ten post? To świetnie, jeżeli masz chęć poznać coś równie absorbującego, to zapewne zaciekawi Cię również wiarygodna strona (http://termas.pl/nasze-uslugi/remonty-piecow-prozniowych/).

Profesjonalne urządzenia do oznaczania produktów
Tagi: