Jeśli pracowaliśmy bądź planujemy pracować w Niemczech, musimy zaznajomić się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego w tamtym miejscu podatku. Można próbować odzyskać pieniążki osobiście bądź zwrócić się o pomoc do kompetentnej jednostki.

Wiele bardzo podstawowych informacji powiązanych ze złożeniem podatku można bez trudu znaleźć w necie. Podstawowym dokumentem (odpowiednikiem naszego PIT-11), na bazie jakiego wykonuje się rozrachunek, jest tzw. Besondere Lohnsteuerbescheinigung. Wydanie przytoczonego poświadczenia to obowiązek każdego pracodawcy.

Żeby odnaleźć podobne informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz w tamtym miejscu niezwykle fascynujące dane, które zostaną Ci w głowie.

Odstępstwem są pracodawcy zatrudniający pracobiorców, jakich podatek dochodowy odprowadzany został ryczałtowo. W takim przypadku chlebodawcy nie mogą wystawiać niniejszego poświadczenia. Jest niesłychanie ważne, ażeby przed niemieckim referatem skarbowym wykazać wszelkie uzyskane dochody a także wszelkie uzyskane świadczenia. Jeśli na przykład w jakimś czasie byliśmy bez pracy oraz pobieraliśmy zapomogę dla osób bez pracy, nie zapominajmy tego również wziąć pod uwagę w naszym poświadczeniu. Miejmy na względzie, że jeśli mieliśmy jakiekolwiek przerwy w czasie roku podatkowego, których nie wykazaliśmy w naszym zeznaniu, urząd z pewnością zapyta, co działo się w nie wymienionym czasie i jakie dochody pobieraliśmy. Co istotne, jeżeli mieliśmy np. przychody w Polsce lub w innym państwie, także trzeba je wykazać.

konferencja

Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Doradztwo transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/
Skąd się wziął zwrot podatku z Niemiec? Niemieckie prawo podatkowe daje swym Podatnikom dużo możliwości ulg podatkowych. Duża jest także kwota wolna od podatku.

Jeżeli poza granicą pracuje osoba zamężna, jakiej małżonek nie posiada dochodów, nierzadko stawiają na rozliczenie łączne. Jest to możliwe nawet wówczas, jeżeli rzeczony małżonek nigdy nie pomieszkiwali oraz nie wykonywali pracy w Niemczech.
W jaki sposób odzyskać podatek dochodowy z Niemiec?
Tagi: