Pomimo pozorów angielski taxman myli się nieomal tak często jak nasz urząd podatkowy i bywa, iż ochoczo zabiera nam nadto dużo podatku.
Co w owej sytuacji powinniśmy zrobić? Oczywiście wystąpić o zwrot podatku z Anglii.

Jeżeli informacje przesłane w naszym zgłoszeniu są prawdziwe i urząd fiskalny zda sobie sprawę, że popełnił omyłkę i zabrał nam zbyt dużo pieniążków, wówczas na nasze konto prędko wpłynie nieprawnie pobrana suma. Bywa, iż jest to parędziesiąt czy kilkaset funtów, zatem gra jest warta świeczki. Jeżeli pragniemy odzyskać nadpłacony podatek za przeszłe lata, powinniśmy sprawdzić jak dużo pieniędzy zarobiliśmy jak też jak wiele podatku uiściliśmy. Dane te zawarte są w dokumentach P60, jakie odbieramy od pracodawcy po upływie każdego roku . Jeżeli zmienialiśmy pracę w przeciągu roku, to powinniśmy dostać od pracodawcy dokument P45 i wziąć pod uwagę informacje z niego przy wykonywaniu obliczeń.
egzamin

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Uzbrojeni w ową wiedzę, wejdźmy na stronę HMRC, wbijamy dane do kalkulatora . Na samej górze formularza podkreślamy rok podatkowy, później wbijamy ogólną kwotę, jaką zarobiliśmy jak też sumę uiszczonego podatku. Pozostałe kolumny dotyczą podatków z udziałów bankowych a także lokat i pozostałych odsetek, za które nie uiściliśmy podatku. Jeśli nie znamy tychże danych, niczego nie powinniśmy wpisywać. W następnej kolejności klikamy w link Calculate u dołu strony po czym kalkulator pokaże czy należy się nam zwrot podatku czy też nie.

Bez względu na wynik, warto kliknąć w kolejny odsyłacz „Show summary of calculation” po czym zaznajomić się ze szczegółowymi danymi.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta (https://kancelaria-polonica.pl/prawo-gospodarcze-wroclaw/). Zapewniamy usługi dobrane do osobistych potrzeb. Nie wahaj się i poznaj się, jak działamy.

Jeżeli jednak należy nam się zwrot podatku, wtenczas warto wydrukować owo zestawienie oraz dołączyć do korespondencji posłanej do urzędu.

Jakim sposobem odzyskać podatek z UK?
Tagi: