Każdy dba o to, żeby posiadać środki pieniężne na aktualne funkcjonowanie i na swoje radości. Wszyscy, którzy chociaż nieco znają się na interesach wiedzą, iż aby prowadzić spółkę, należy płacić pewne opłaty.

ERP
Laptop, biurowiec

Autor: Maxime Guilbot
Źródło: http://www.flickr.com
Które? Przyjrzyjmy się temu tematowi.
Wszyscy szefowie działalności rynkowej są zobowiązani do płacenia ZUS składki za siebie, a jeśli angażuje pracowników, to również za nich. Obowiązek opłacania ZUS składki wynika już w dzień rozpoczęcia wykonywania działalności. Kiedy działalność została przerwana, wtedy obowiązek opłacania ZUS składki również jest zawieszony. Od dnia rozpoczęcia wykonywania czynności, do chwili zakończenia jej wykonywania, biznesmen musi odprowadzać ZUS składki. A które to ZUS składki? Więc, obowiązkowo wszelki biznesmen podlega ubezpieczeniu emerytalnemu, rentowemu, wypadkowemu oraz zdrowotnemu.
Istnieją jeszcze inne ZUS składki, ale one nie są wymagane. To ubezpieczenie chorobowe. Persona, jaka indywidualnie przewodzi aktywność przemysłową ZUS składki prezentuje w miesięcznej deklaracji rozliczeniowej, którą jest ZUS DRA. Kiedy nie angażujemy żadnych kadrowiczów, wtedy ZUS (zobacz badania lekarskie pracowników) składki powinniśmy płacić do 10 dnia każdego miesiąca.wejdź do serwisu pit projekt pit projektJeżeli z kolei posiadamy swych kadrowiczów, za których płacimy składki ZUS, wtedy musimy je opłacić do piętnastego dnia wszelakiego miesiąca.

Kto dopiero zaczyna swoją historię z własną spółką, może liczyć na preferencyjne ZUS składki. Z tego typu ulgi na ZUS składki moglibyśmy korzystać przez 24 mies. Tego okresu nie przedłuża przerwanie czynności.
Kto musi płacić ZUS składki i jakie w obecnych dniach są ich wielkości?
Tagi: