Ubezpieczenia społeczne to program zabezpieczeń finansowych i rzeczowych przypadających pracującym i ich rodzinom w razie chorób, niezdolności do pracy, zgonu, lub macierzyństwa.

księgowość

Autor: wam kat
Źródło: http://www.flickr.com
Podejmując posadę w firmie, podpisujemy różne umowy, o pracę, na zastępstwo, zlecenie, o dzieło. Większość osób ma świadomość, że z dniem zatwierdzenia umowy o pracę, chlebodawca ma obowiązek rozpocząć obliczać i płacić do ZUS składki. Natomiast niewiele osób zdaje sobie sprawę jakie szczegółowo i w jakiej wielkości składki winny być płacone, a jeszcze mniejsza liczba pracowników ma świadomość, że są wypadki, w których nawet umowa o dzieło powoduje obowiązki płatnicze wobec ZUS.

Jeśli masz chęć poznać informacje na przedstawiany wątek, to odsyłam do linka (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-wierzbowa/) gdzie znajdziesz wiele ciekawych danych, które dokładnie opisują temat.

Składki przymusowe, które pracodawca powinien odprowadzać w imieniu pracowników, to składka na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i zdrowotne. Ich wysokość obliczana jest na bazie poborów brutto i jest opłacana w części przez pracodawcę, a w części przez pracownika. Składki liczone są na podstawie wskaźników. Aktualne składki liczone są na bazie współczynników.

przedstawienie nowego oprogramowania

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Opłacanie składek jest obligatoryjne, a kto nie dokonuje obowiązku płacenia składek na ubezpieczenia społeczne w założonym zarządzeniami czasie, również kto nie dokonuje obowiązku wysyłania deklaracji rozliczeniowych, także imiennych sprawozdań comiesięcznych, podlega karze grzywny.https://kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-alimenty-warszawa/ alimenty adwokat warszawaCelem ubezpieczeń społecznych jest gwarancja bezpieczeństwa socjalnego osobom, które z powodu zajścia wskazanych przez prawo wydarzeń losowych nie zdołają utrzymać się z własnej pracy.

Honoraria świadczeń z owych ubezpieczeń potrafią mieć zasięg krótkoterminowy, długoterminowy, albo dożywotni. Oprócz pomocy społecznej i wyposażenia społecznego wyznaczają główny instrument polityki społecznej państwa.
Ubezpieczenia społeczne jako system zabezpieczeń finansowych i rzeczowych
Tagi: