Obszary budowy w wielkich skupiskach ludzkich to już normalny fragment codziennego widoku. Kiedy kończy się jedna budowa, niemal od razu rozpoczyna się następna, albo i więcej niż jedna. Niezwykle ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa dla okolicznych budynków i ludzi. To jasne, że z budową powiązane są najczęściej głębokie wykopy, musi być ona odpowiednio oznaczona i co jasne zabezpieczona.Tutaj wykorzystuje się ogrodzenia przemysłowe.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

To wiadome, że placu budowy nie można ogrodzić standardowym płotem czy siatką. Ogrodzenia budowlane powinny spełniać wiele wymogów, co do wysokości, wytrzymałości i materiałów z jakich są zbudowane. Zwykle do grodzenia takich terenów uogrodzenia (więcej Anotis Wrocław) ogrodzenia pełne.

Zazwyczaj zbudowane są z blachy trapezowej. Zdarza się, że taką blachę wykorzystuję się jako wypełnienie ogrodzenia z ażurowej siatki, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo. Najczęściej jednak blaszane panele odpowiednio połączone spełniają swoje zadanie. Ważne jest żebyśmy zwrócili uwagę na sposób łączenia fragmentów ogrodzenia. Muszą być solidne i sztywne, żeby w razie jakiegokolwiek wypadku nie rozleciały się po kilku tygodniach. Budowa zazwyczaj trwa przynajmniej parę miesięcy a w trakcie nikt nie chce sięzajmować ogrodzeniem. Dobrze więc, by raz postawione nie wymagało poprawek.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Często wybierane są ogrodzenia panelowe. Mogą być ażurowe i ważą dużo mniej niż pełne, ale naturalnie nie są równie wytrzymałe i stabilne. Składają się, jak sama nazwa wskazuje, z paneli łączonych śrubami czy innego rodzaju łączeniami. Najczęściej używane są do odgradzania terenów budowy oddalonych od miejsc, w których ludzie przebywają niezwykle często – czyli przykładowo chodników przy jezdniach. Jeśli plac budowy znajduje się gdzieś w oddali, ażurowe ogrodzenie panelowe na pewno wystarczy do zapewnienia bezpieczeństwa. Naturalnie również musi być odpowiednio wysokie i stabilne.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Przy krótkich, zajmujących zaledwie kilka godzin pracach zwykle wykorzystuje się ogrodzenia zaporowe. To po prostu wolno stojące elementy odgradzające miejsce robót od chociażby przejeżdżających aut czy przechodzących ludzi. Tego rodzaju ogrodzenia nie mają zastosowania na wielkich placach budowy, raczej przy robotach drogowych i to tylko kilkugodzinnych.

Przy wybieraniu ogrodzenia kierujmy się przede wszystkim jakością. Zwracajmy uwagę, aby wybrać dobrą markę – jak choćby Heras. To firma wyspecjalizowana w tego rodzaju konstrukcjach zatem mamy gwarancję, że otrzymamy ogrodzenia najwyższej jakości i spełniające wszystkie wymogi. ogrodzenia (najlepsza oferta na stronie ogrodzenia maszyn)

Źródło: ARAD
Ogrodzenia na placach budowy
Tagi: