Świnoujście jest uzdrowiskiem położonym na zachodnio-północnym krańcu Polski, tuż obok granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami – Niemcami. Miasto jest określane jest jako kraina czterdziestu czterech wysp, gdyż rzeczywiście cały obszar położony jest właśnie na tylu wyspach. Z tym, że tylko trzy z nich, największe, są zamieszkałe. Są to Uznam, Wolin oraz Karsibór. Zalety wypoczynkowe oraz uzdrowiskowe są oczywiste, jednakże poza tym jest w tym mieście bardzo istotny port oraz baza marynarki wojennej.

wakacje nad morzem

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
To dlatego, iż Świnoujście jest zlokalizowane w tak specyficznym, strategicznym miejscu. Czas letni w Świnoujściu charakteryzuje się klimatem dość zmiennym. Są tak naprawdę okresy długiego ocieplenia, a słońce dogrzewa wtedy bardzo miło, jednakowoż mogą się także zdarzyć okresy chłodu oraz deszczu. Na pocieszenie powinniśmy dodać, iż opady są tu niezbyt duże, a zimy mniej nieprzyjemne i bardziej do wytrzymania porównując je do innych części Polski.

Świnoujście jest popularnym uzdrowiskiem, a to na pewno ze względu na wspaniały mikroklimat i znaczne złoża leczniczych mineralnych surowców . Świnoujście jako uzdrowisko oczekuje na kuracjuszy cały rok. Możemy tu wyleczyć choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz pozostałe jak choroby neurologiczne lub reumatyczne. Ogromny wpływ na leczenie wielu dolegliwości ma lokalny klimat, stąd więc zaleca się długie spacery po plaży oraz wdychanie świeżego, morskiego powietrza. Kąpiele słoneczne oraz morskie wpływają zaś zbawiennie na bóle reumatyczne, ale też na ogólne odstresowanie. Co ciekawe, plaża w Świnoujściu jest jedną z bardziej wiekowych w Polsce. Są miejsca, gdzie jej szerokość może mieć nawet do 130 metrów.

Plaża ciągnie się na odcinku około dziesięciu kilometrów. W okresie letnim woda sól do uzdatniania wody jest tu niezwykle przyjemna, a jeżeli porównamy inne polskie kurorty nadmorskie, to jest jedną z najbardziej ciepłych. Znajdują się tu dwa letnie kąpieliska morskie ). Są one dość płytkie, a to z tego powodu, że występuje zjawisko cofania się morza. Kąpielisko, jakie znajduje się na wyspie Uznam, od długiego czasu otrzymuje tzw. “Błękitną Flagę”, to międzynarodowy certyfikat przyznawany kąpieliskom, które spełniają najbardziej istotne kryteria w dziedzinie jakości wody. Każdego roku do Świnoujścia przybywa bardzo wielu turystów, baza hotelowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Hotel w Świnoujściu znaleźć łatwo, lecz w sezonie wysokim trzeba rezerwować pokoje dość wcześniej.
Jakie walory turystyczne oferuje Świnoujście? Czemu powinniśmy się tam wybrać?
Tagi: