Instalację wodno-kanalizacyjną zamieszcza się zazwyczaj już po zamknięciu etapu surowego, ale już w czasie budowy można wykonać część prac z tym związanych. Szczegóły tyczące się sposobu pobierania wody i sieci kanalizacyjnej powinny znaleźć się w pozwoleniu na budowę domu.

Przygotowując się do wykonania instalacji kanalizacyjnej, trzeba zorientować się wśród dostępnych na rynku rur. W wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych używa się dzisiaj jedynie rury z PCV (zgarnij rabat na przemiał pvc-> jesteśmy tutaj), a już bardzo rzadko z polipropylenu. Ale rury to nie jedyne części, które są niezbędne dla dobrego funkcjonowania takiej instalacji. Wybór dodatkowych akcesoriów jest ogromny.

Na pewno będziemy potrzebować wpusty żeliwne firmy normbud, które zapewnią odpowiednie zabezpieczenie. W budynkach użytku publicznego, takich jak szkoły, hotele, a także w domkach jedno- i wielorodzinnych idealnie sprawdzają się wpusty z syfonem. Porządnie zaprojektowany syfon zapewnia szybki montaż i całkowitą szczelność, jak również bezproblemowy dostęp do środka wpustu. Tego typu rozwiązania wykorzystuje się w łazienkach, na balkonach, a także w piwnicach.

zasuwy klinowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Każda instalacja wodno- kanalizacyjna potrzebuje systematycznych rewizji oraz regularnego czyszczenia. Pomaga nam w tym odpowiednie urządzenie, a więc czyszczak firmy normbud. Jest to niezbędny element dowolnego systemu rur. Umożliwia on wgląd do rurociągu, czyszczenie, jak również (serwis) likwidowanie powstałego zatoru.

Zasuwa klinowa firmy normbud używane są do regulowania albo zamykania przepływu czystej wody. Wykorzystywane są w instalacjach wodociągowych, również w lokalach przemysłowych. Klin zamykający może być sporządzony z metalu albo z metalu, powlekanego gumą.

Wszystkie, zastosowane w budowie instalacji wodno- kanalizacyjnej, elementy powinny być sporządzone z najwyższej jakości materiałów oraz muszą spełniać wszystkie wymogi od strony technicznej. Przestrzeganie tych warunków ustrzeże nas przed niespodziewanymi awariami, które mogą doprowadzić do rozległych uszkodzeń w całym domu. Powinniśmy również dokonywać regularnych rewizji w celu oczyszczenia systemu rur.

Dostawca instalacji wodno-kanalizacyjnych
Tagi: