Test jakości obecnie jest rzeczą codzienną. Samochody, kosmetyki i wiele innych rzeczy codzienne przechodzą setki testów związanym z określeniem ich renomy.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie jednak testom nazywanym A/B poddawane są różnorakie wersje stron internetowych.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Jedną z sposobów prowadzenia kontroli jakości są testy porównawcze. Dostępne są wielorakie definicje testów porównawczych, ale jest to technika naukowa. Ma ona związek z kontrolowanymi oraz stochastycznymi eksperymentami. Prowadzi ją natomiast osoba o obiektywnej ocenie. Testy porównawcze to inaczej porównywanie co najmniej dwóch podobnych spraw – z przykładu – modeli aut, z tego źródła. Co ważniejsze, każdy test zależy od poddawanych im przedmiotów. Z tego też powodu, w zależności od kwestii, różne są ich wymagania. Test A/B z kolei polega szczególnie na porównaniu dwóch wersji stron online. Najważniejszym jego obowiązkiem jest wyłonienie najlepszej wersji, która będzie spełniała postawione przed nią zadania. Dzięki testom porównawczym można szybko oraz prosto podjąć decyzję.
Badania penetracyjne mają różnorakie techniki. Są to jednak najstarsze testy w typie nieniszczących materiałów metalowych i niemetalowych. Ich głównym zadaniem jest wykrycie defektów oraz uszkodzeń powierzchniowych, na przykład pęknięć, porowatości, nieszczelności czy rozwarstwienia.

Dodatkowo, przy pomocy badań penetracyjnych można testować na przykład materiały ferromagnetyczne, których nie da się badać techniką magnetyczną -> zobacz więcej. Wszystko jednak jest zależne od warunków temperatury oraz czułości badań, która jest wcześniej zakładana.

Jeśli absorbują Cię opisane w niniejszym materiale kwestie i masz chęć przeczytać więcej informacji na tego typu temat – wejdź tu (https://knesspolska.pl/uslugi/stacje-sloneczne-do-uzytku-wlasnego-fog/)!

Stosuje się je zazwyczaj w dziale przemysłowym.

Badania porównawcze a badania penetracyjne w kontekście jakości
Tagi: