Wysoka rozpoznawalność firmy to konieczność. Bez niej triumf będzie krótkotrwały albo w ogóle niemożliwy do osiągnięcia. W tłumie podobnych do siebie produktów, zachodzi konieczność podkreślenia naszego. Po prawdzie, jedynym sposobem osiągnięcia dobrej zauważalności jest zaprojektowanie chwytliwego logotypu, interesującego opakowania oraz oryginalnego kształtu przedmiotu. Gdy już ten produkt odniesie triumf, można go odsprzedać lub udostępniać licencję innemu zainteresowanemu, razem z symbolem produktu czy patentem.

prawa autorskie

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

Prawa autorskie w Internecie bywają bardzo często łamane. W sytuacji, kiedy naszą najważniejszą platformą działania jest Internet, bardzo trudno jest obronić się przed kradzieżą swojej pracy. Jednak, prawa autorskie w Internecie (JWP) są niedostatecznie zabezpieczane. Jakakolwiek grafika tam udostępniona wyjątkowo szybko może zostać powielona i użyta bez wiedzy twórcy. Niezmiernie łatwo jest zachować wyświetlaną zawartość monitora. Dlatego najskuteczniejszym gwarantem jest znak wodny, zamieszczony na pracy przez jej autora.

Oprócz oprawy graficznej, na rozpoznawalność produktu ma wpływ również wzór przemysłowy (wzór przemysłowy). To wierzchnia postać przedmiotu, wyjątkowy projekt o oryginalnych krzywych i konturach. W celu jego zgłoszenia trzeba udać się do właściwego urzędu. Gdy przedmiot stanie się wielkim sukcesem, to zgłoszony wzór przemysłowy stanie się najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą, albo szansą na szybki zysk poprzez jego odsprzedaż.

Następnym ważnym fragmentem wizerunku marki jest znak towarowy. Może to być słowo, wybrany ciąg liter i cyfr, wizualny zapis, symbol. Taki znak i jego różne wersje kolorystyczne jest możliwość zgłosić w odpowiednim urzędzie. Jak będziemy zaciekawieni kupnem znaku od innego przedsiębiorcy, własna wycena znaku towarowego (jwp.pl/uslugi/znaki-towarowe/) będzie dobrym sposobem określenia jego wartości.

przyklad znaku towarowego

Autor: Christopher Tran
Źródło: http://www.flickr.com

Własny logotyp i oznaczenie to nie taka oczywista sprawa. Na potrzeby ich opracowania zatrudniamy często grupy ludzi, specjalistów, grafików. Ten znak powinien być poprzedzony wybadaniem rynku.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To przejrzyj również podobne witryny (https://knesspolska.pl/uslugi/sprzet-energetyczny/), mające równie wciągające informacje na przedstawiany wątek.

Jego różne koncepcje powinny być zbadane wśród grupy docelowej odbiorców. Kiedy już wszystko jest przygotowane, należy podjąć właściwe kroki, które zapewnią nam wszystkie prawa majątkowe do wzoru. Wycena znaku towarowego jest dobrym sposobem na poznanie rozpoznawalności produktu.

Metody zabezpieczenia rozpoznawalności firmy oraz sprzedawanych produktów