Jeżeli nabywamy dom, to należy zainteresować się, jak wygląda kondycja rur oraz innych urządzeń kanalizacyjnych. Powinniśmy to sprawdzić, żeby wiedzieć czy trzeba je wymieniać.

centrala oddymiania

Autor: D+H
Źródło: D+H
firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
Wyłącznik krańcowy
W miastach od wielu lat jest tak, że w mieszkaniach była dostępna woda. Bez jakichkolwiek problemów można było odkręcić kran i leciała woda. Na wsiach sytuacja wyglądała trochę gorzej, ale po pewnym czasie i tam wszystko zmieniało się na korzyść. Wodociągi to rzecz jasna setki kilometrów rur, ale to nie koniec. Bywają także inne urządzenia. Masowo stosowana bywa również zasuwa (odnośnik do serwisu), która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie każdej sieci wodociągowej. Umożliwia ona otwieranie oraz zamykanie przepływu wody w rurach. Nie każdy jednak jest świadomy tego, że jest ona używana też na przykład do dławienia. Warto orientować się, jak one działają, jeżeli posiadamy takie urządzenie na własnej działce. Powinno nas także zaciekawić to, kto jest odpowiedzialny za jej naprawę czy konserwację. Jeżeli zasuwa należy do wodociągów, to oni odpowiadają za wszystkie naprawy. Jeżeli jednak mamy aż dwie zasuwy i ta druga została zamontowana przez nas, to jej naprawa leży po naszej stronie. Nie zapominajmy, żeby nabywać sprzęt z odpowiednimi certyfikatami. By ułatwić sobie instalację należy kupić taki model, który ma kołnierze kołnierze stalowe cennik wraz z uszczelkami.

Nie zapominajmy o tym, żeby dbać o system wodno-kanalizacyjny na swojej działce. Lepiej czyścić oraz zabezpieczać, niż później montować nowe za dosyć duże pieniądze.
W Polsce prawie każdy dom jest podłączony do systemu wodno-kanalizacyjnego – dzięki temu nie musimy już nosić wody ze studni czy iść na zewnątrz do toalety
Tagi: