O środki na otworzenie firmy pochodzące z funduszy UE mogą ubiegać się osoby fizyczne chcące prowadzić własną działalność gospodarczą. Warunkiem jest tu również osiągnięcie pełnoletności.
Trzeba podkreślić, że pomoc w tym zakresie przysługuje również rolnikom, emerytom, a również dorosłym uczniom szkół średnich.

fundusz

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Przewidziano w owym zakresie także dodatkowe ułatwienia między innymi dla osób bezrobotnych, nie w pełni sprawnych, pań próbujących wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, młodych osób do 25 roku życia, osób po czterdziestym piątym roku życia, a również osób zamieszkujących wiejskie obszary. Poza nadmienionym wyżej warunkiem uzyskania pełnoletności, osoba która stara się o fundusze unijne na otwarcie przedsiębiorstwa nie może przez okres jednego roku, poprzedzających złożenie takiego podania, prowadzić własnej działalności gospodarczej. Poza tym konieczny będzie przede wszystkim udział w stosownym szkoleniu, m.in.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest naprawdę rzetelna oferta, odnosząca się do cennych materiałów. Zapoznaj się z nią teraz.

z obszaru przedsiębiorczości oraz marketingu. Aby się dostać na tego rodzaju kurs należy oczywiście wpierw znaleźć jego realizatora. W poszukiwaniach wiadomości o możliwości dofinansowania na otwarcie firmy oraz stosownych szkoleniach trzeba zgłosić się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Rekrutacja jest podzielona na dwa podstawowe kroki. W pierwszym należy wypełnić a także przekazać odpowiedni zgłoszeniowy formularz a także w przypadku potrzeby dostarczać wymagane dokumenty. W drugim natomiast trzeba przejść jeszcze rozmowę kwalifikacyjną.

Jeśli przejdziemy bez problemu oba etapy, to następnie realizator szkolenia parafuje z kandydatem umowę o udzielenie wsparcia szkoleniowo – doradczego.
Komu przysługują pieniądze unijne na założenie firmy?
Tagi: