Bardzo wiele osób za czasów szkolnych próbowało swoich sił w jakimś sporcie. Jednym wychodziło to lepiej, innym słabiej, lecz wszystkim przyświecał ten sam cel – pokazać się bardzo dobrze i odnieść wyśniony sukces.

buty ochronne

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com
urlop

Autor: Marcel Oosterwijk
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety bardzo dużo talentów było zmarnowanych z powodu tego, że ich siła psychiczna znacznie odbiegała od kondycji fizycznej.
kalkulator obok monet

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim na pewno mają w swoich głowach magiczny zwrot, którego żaden nie chciał usłyszeć w kontekście swojej osoby. Idzie o rezerwy – koszmar każdego kopiącego piłkę, czy uprawiającego inny sport dziecka. Jedni decyzję o pozostawieniu na ławce potrafili przyjąć ze zrozumieniem i zawsze przychodzili na treningi, aby podnieść swoje umiejętności i udowadniać coś sobie, oraz trenerowi (zobacz kursy menadżerskie) czy innym zawodnikom. Pozostali niestety po odesłaniu do rezerwy poddawali się i już nigdy nie pojawiali na treningach. Maluchom trudno jest przekazać, by nie dawały za wygraną kiedy coś nie idzie zgodnie z planem, jednak ich odporność na różnego rodzaju niepowodzenia w dużej mierze zależy od rodziców i od tego, jak je na owe niepowodzenia przygotowali. Ostatnimi czasy w kontekście osób zawodowo uprawiających sport wiele słyszy się właśnie o współpracy z psychologami i przygotowaniu psychiki na wszelkie porażki.

Masz zamiar dokładniej zbadać prezentowany tutaj temat? Jeśli tak, zobacz przykłady zbliżonych wpisów. One też omawiają tę kwestię.

Wyobraźmy sobie przecież jak wielkim ciosem dla osoby , która zarabia na życie oddając się swojej sportowej pasji jest odesłanie do rezerwy, gdy w grę wchodzi na przykład wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. Całe życie sportowca jest podporządkowane treningom i wyjazdom na liczne turnieje, a gdy taki zaszczyt jest im odebrany w tak istotnym momencie ich życia naprawdę mogą się załamać.

Zadaniem bliskich jest dopingowanie sportowca na drodze do celu, nawet jeśli napotyka takie przeciwności. Nikt nie jest niezniszczalny i każdemu może przydarzyć się gorszy okres, w którym będzie potrzebował psychologicznego wsparcia. Nie można się przecież poddawać, gdy coś nie idzie po naszej myśli!
Nie poddawaj się jeśli napotykasz przeszkody
Tagi: