Bardzo wiele osób za czasów szkolnych próbowało swoich sił w jakimś sporcie. Jednym wychodziło to lepiej, innym słabiej, lecz wszystkim przyświecał ten sam cel – pokazać się bardzo dobrze i odnieść wyśniony sukces.

buty ochronne

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com
urlop

Autor: Marcel Oosterwijk
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety bardzo dużo talentów było zmarnowanych z powodu tego, że ich siła psychiczna znacznie odbiegała od kondycji fizycznej.
kalkulator obok monet

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim na pewno mają w swoich głowach magiczny zwrot, którego żaden nie chciał usłyszeć w kontekście swojej osoby. Idzie o rezerwy – koszmar każdego kopiącego piłkę, czy uprawiającego inny sport dziecka. Jedni decyzję o pozostawieniu na ławce potrafili przyjąć ze zrozumieniem i zawsze przychodzili na treningi, aby podnieść swoje umiejętności i udowadniać coś sobie, oraz trenerowi (zobacz kursy menadżerskie) czy innym zawodnikom. Pozostali niestety po odesłaniu do rezerwy poddawali się i już nigdy nie pojawiali na treningach. Maluchom trudno jest przekazać, by nie dawały za wygraną kiedy coś nie idzie zgodnie z planem, jednak ich odporność na różnego rodzaju niepowodzenia w dużej mierze zależy od rodziców i od tego, jak je na owe niepowodzenia przygotowali. Ostatnimi czasy w kontekście osób zawodowo uprawiających sport wiele słyszy się właśnie o współpracy z psychologami i przygotowaniu psychiki na wszelkie porażki.zobacz przykłady prawnik rodzinny warszawaWyobraźmy sobie przecież jak wielkim ciosem dla osoby , która zarabia na życie oddając się swojej sportowej pasji jest odesłanie do rezerwy, gdy w grę wchodzi na przykład wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. Całe życie sportowca jest podporządkowane treningom i wyjazdom na liczne turnieje, a gdy taki zaszczyt jest im odebrany w tak istotnym momencie ich życia naprawdę mogą się załamać.

Zadaniem bliskich jest dopingowanie sportowca na drodze do celu, nawet jeśli napotyka takie przeciwności. Nikt nie jest niezniszczalny i każdemu może przydarzyć się gorszy okres, w którym będzie potrzebował psychologicznego wsparcia. Nie można się przecież poddawać, gdy coś nie idzie po naszej myśli!
Nie poddawaj się jeśli napotykasz przeszkody
Tagi: