Do czego to planowanie? Przecież i tak wydajemy wszystkie pieniądze, jakie zapracujemy. Nie ma sensu spisywanie wydatków, od tego nie przybędzie mi przecież pieniążków. Jednak warto wiedzieć, na co oraz czy z pewnością rozsądnie wydajemy nasze środki.
budżet domowy jest to porównanie dochodów i wydatków, przeważnie tyczące się każdego miesiąca.

pożyczka pozabankowa feniko

Autor: Jemel May
Źródło: http://www.flickr.com

metodyczna obserwacja budżetu pozwoli Ci ocenić kondycję finansową Twojej familii i umożliwi zarządzanie pieniążkami. Budżet można prowadzić w zeszycie, możemy również przygotować prostą tabelę w Excelu. Tworzenie budżetu rozpoczynamy od gruntownego rozpisania wszelkich stałych przychodów jak też wydatków. Do dochodów należeć będą Wasze pobory, lecz pamiętaj także o przychodach z dodatkowej pracy oraz zleceń, z bankowych lokat, z najmu mieszkania, z udziałów w firmach. Koszty to bezgraniczna liczba pozycji – zadłużenia, opłaty za mieszkanie, media, ubezpieczenia na życie, opłaty za przedszkole i wszystkie codzienne koszty – pożywienie, ciuchy, przewóz, rozrywka, medykamenty, etc.
Bazą planowania budżetu domowego jest uprzytomnienie sobie struktury kosztów i rozdzielenie ich na dwie części – koszty niezbędne, takie jak pożyczki, opłaty za media, jedzenie a także te ponadprogramowe, takie jak kultura, papierosy, niektóre ubrania czy też jedzenie. Dokonując takiego podziału, możesz oszacować swoją finansową sytuację oraz opracować kolejne kroki.

Wydatki muszą zostać rozpisane w sposób dokładny, lecz niezbyt detalicznie, bo zrazi Cię ilość pozycji do uzupełnienia. Powinniśmy przez 3 miesiące dokładnie notować wszelkie koszty, aby przeanalizować na co wydajesz pieniądze.

Żeby którekolwiek opracowanie było traktowane za godne polecenia, powinno zawierać merytoryczną treść. Jeśli chcesz ją poznać, kliknij tu oraz zdobądź pomocne info (http://traple.pl/2020/01/14/rozwoj-e-sportu-w-polsce-i-na-swiecie/).

W sytuacji kryzysowej uratować cię może pożyczka pozabankowa Feniko.

Planowanie domowego budżetu
Tagi: