Szczędzenie jest trudne a także niewygodne – to najczęstsze argumenty, jakie słyszę od osób, jakie tłumaczą mi czemu nie liczą się z pieniążkami.

sieć

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Czy jest to prawda? Trochę tak, bowiem szczędzenie nastręcza systematyczności, lecz równocześnie uważam, że jest ono o wiele łatwiejsze niż zarządzanie zaoszczędzonymi pieniążkami. Spis zakupów. Jak wiele to razy zdarzyło się wybrać się na zakupy spożywcze bez spisu? Efekt to najczęściej dużo niepotrzebnych produktów oraz brak tych, które będą przydatne . Lepiej zaplanować z grubsza, co będzie pichcone w ciągu najbliższych dni oraz przyszykować spis. Wówczas nic się nie zapomni, a pitraszenie będzie miłe, prędkie oraz tanie, bez ponadprogramowych wyjść do marketu po brakujący składnik.
ekonomia

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com

Posiłki w restauracjach. Stroń od zamawiania alkoholu – wina albo drinków.

Jeśli wczytujesz się w ten artykuł to oznacza, że wątek Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik do strony odzyskiwanie opłat likwidacyjnych, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Na ogół dwie lampki wina kosztują w restauracjach tak wiele, co cała butelka w sklepie! Wybieraj także te restauracje, jakie oferują szwedzki bufet w określonej cenie – wtenczas można posmakować przeróżnych potraw, płacąc mniej aniżeli przy zamawianiu ich oddzielnie. Szukaj też w internecie kuponów zniżkowych – może w Twoim mieście otworzył się jakiś interesujący lokal, jakiego nie znasz, zaś jaki proponuje apetyczne jadło w przystępnej cenie? Każdemu może przydarzyć się dołek finansowy.

Co wówczas? Na pewno nie panikuj. Jeśli wiesz, iż niezadługo czeka Cię pewny przypływ gotówki, fajną sprawą w razie chwilowego zastoju finansowego może być pożyczka pozabankowa Credit.
Codzienne decyzje ekonomiczne, innymi słowy czy oszczędzanie jest trudne?
Tagi: